Jachtařské osobnosti - svět

Ainslie Ben

Ainslie Ben

Narozen: 5.2.1977 Místo: Macclesfield, Velká Británie Lodní třídy: Optimist, Laser, Finn, Etchells, AC72, AC45, AC50 Světový jachtař roku - 2012, 2008, 2002, 1998 Jachtařské úspěchy: 2016 1. místo - America’s Cup World Series 2012 1. místo - Olympijské hry Londýn - Finn 1. místo - Mistrovství...

Více

—————

Beyou Jérémie

Beyou Jérémie

Narozen: 26.06.1976 Místo: Landivisiau, Francie Lodní třídy: First Class 8, Figaro, Open 60 Jachtařské úspěchy: 2017 3. místo - Vendé Globe - Maitre CoQ 2016 1. místo - Transat New York - Vendée 2014 2. místo - Route du Rhum 1. místo - Solitaire du Figaro 2013 3. místo - Transat Jacques Vabre...

Více

—————

Coutts Russell

Coutts Russell

Narozen: 1.3.1962 Místo: Wellington, Nový Zéland Lodní třídy: Finn, Soling, Etchells, Melges 24, Farr 40, TP52, Melges 32, AC, RS44 Světový jachtař roku - 2003 a 1995 Jachtařské úspěchy: 2013 1. místo - Americký pohár San Francisco (9:8) Team Chief Executive 2010 1. místo - Americký pohár -...

Více

—————

Coville Thomas

Coville Thomas

Narozen: 10.05.1968 Místo: Rennes, Francie Lodní třídy: Mini 650, Open 60, ORMA 60, VO70, Maxi-tri Jachtařské úspěchy: 2012 1. místo - Volvo Ocean Race - Groupama 4 - Franc Cammas 2010 3. místo - Route du Rhum - ORMA Sodeb’O 2006 3. místo - Route du Rhum - ORMA Sodeb’O 2005 1. místo - Oryx...

Více

—————

Fa Nándor

Fa Nándor

Narozen: 9.7.1953 Místo: Székesfehérvár, Maďarsko Lodní třídy: Finn, Laser, IMOCA Open 60 Jachtařské úspěchy: 2017 8. místo - Vendée Globe 2015 7. místo - Barcelona World Race - Conrad Coleman 1997 4. místo - Transat Jacques Vabre Nedokončil závod Vendée Globe 1993 5. místo - Vendée...

Více

—————

Jablonski Karol

Jablonski Karol

Narozen: 25.8.1962 Místo: Gizycko, Polsko Lodní třídy: One Tone, 50’, Mumm 36, ILC 46 a 40, Sydney 40, Wally, Swan, RC44, AC, DN Jachtařské úspěchy: 2017 1. místo - mistrovství světa DN 1. místo - mistrovství Evropy DN 2016 1. místo - mistrovství světa DN 2015 1. místo - mistrovství světa...

Více

—————

Joyon Francis

Joyon Francis

Narozen: 28.05.1956 Místo: Hanches, Francie Jachtařské úspěchy: 2010 2. místo - Route du Rhum - IDEC 1. místo - Round the Island Race - IDEC 2004 1. místo - Round the Island Race - IDEC 2003 1. místo - Round the Island Race - Eure-et-Loir 2001 1. místo - Fastnet Race - Eure-et-Loir 2000 1....

Více

—————

Le Cléac'h Armel

Le Cléac'h Armel

Národnost: Francouzská Narozen: 11.5.1977 Místo: Saint-Pol-de-Léon Přezdívka: Šakal Lodní třídy: Optimist, 420, Figaro, IMOCA Open 60 Jachtařské úspěchy: 2017 1. místo - Vendée Globe - 74d 03h 35m 46s - Banque Populaire VIII 2016 1. místo - The Transat - Banque Populaire VIII 2015 2. místo -...

Více

—————

Outeridge Nathan

Outeridge Nathan

Narozen: 28.01.1986 Místo: Waratah, Newcastle, Austrálie Lodní třídy: 49er, Moth, A-cat, AC72, AC45, AC50 Kormidelník týmu Artemis Racing AC72 (2013) a AC50 (2017) Jachtařské úspěchy: 2016 2. místo - Olympijské hry Rio de Janeiro - 49er 2015 2. místo - Mistrovství světa Moth 2014 1. místo -...

Více

—————

Thomson Alex

Thomson Alex

Narozen: 18.04.1974 Místo: Bangor, Severní Wales, Velká Británie Jachtařské úspěchy: 2017 2. místo - Vendée Globe 2016 3. místo - New York - Vendée 2013 3. místo - Vendée Globe 3. místo - Rolex Fastnet Race 2011 2. místo Transat Jacques Vabre (G. Altadill) 2008 2. místo - Barcelona World Race...

Více

—————