11.02.2014 07:29

18FT SKIFF - mistrovství Austrálie

Tým Gotta Love It 7 se stal po další skvělé jízdě mistrem Austrálie lodní třídy 18ft Skiff. Posádka jela tentokrát ve složení Seve Jarvin, Scott Babbage a Ed Smythe, který nahradil Sama Newtona, jenž se o víkendu ženil. Na druhém místě se ztrátou 53 sekund dojela posádka týmu Cooper 62-Rag and Famish Hotel. Velká bitva se pak strhla o třetí místo. Další skupina měla ztrátu přes dvě minuty, ale pak projely tři lodě cílem v rozmezí devíti sekund. Nejlépe z nich na 3. místě projel tým Fisher and Paykel.

Zde jsou celkové výsledky mistrovství Austrálie 18ft Skiff:

1. Gotta Love It 7 - 9b
  2. Thurlow Fisher Lawyers - 10b
  3. Mojo Wine - 12b

Zajímavostí je, že kompletně ženský tým Pure Blonde skončil na 9. místě z 19 týmů.

------

04.02.2014

Posádka 18ft skiffu Gotta Love It 7, Seve Jarvin, Sam Newton a Scott Babbage ovládla 4. rozjížďku mistrovství Austrálie této extrémní a velmi atraktivní lodní třídy. Tým se do čela dostal krátce po startu a pak již zvyšoval svůj náskok, který na druhou loď Mojo Wine (Chris Nicholson, Mike McKensey a Ricky Bridge) činil 1 minuta 28 sekund. O dalších 36 sekund pak zaostala celkově třetí loď Thurlow Fisher Lawyers (Michael Coxon, Dave O`Connor a Trent Barnabas.
Poslední rozjížďka mistrovství se pojede příští neděli v Sydney Harbour.

Průběžné pořadí mistrovství Austrálie třídy 18ft Skiff:

1. Mojo Wine - 7b
  2. Thurlow Fisher Lawyers - 7b
  3. Gotta Love It 7 - 8b

------

27.01.2014

Slabý vítr provázel nedělní 3. rozjížďku mistrovství Austrálie 18ft skiffů. O 1 minutu a 2 sekundy vyhrála posádka lodě Mojo, Chris Nicholson, Mike McKensey a Ricky Bridge, před 2. lodí Thurlow Fisher Lawyears s posádkou Michael Coxon, Dave O`Connor a Trent Barnabas. Jako 3. o pouhých 6 sekund později dojela loď 62-Rag & Famish Hotel.

Obhájce šampionátu, loď Gotta Love it 7 musela ze závodu odstoupit kvůli zlomenému ráhnu. Celou sérii zatím vede Thurlow Fisher Lawyears. Poslední dvě rozjížďky se pojedou následující dva víkendy vždy v neděli.

------

20.01.2014

Jasným vítězem druhé rozjížďky mezinárodního mistrovství Austrálie lodní třídy létajících 18ft Skiffů se v Sydney Harbour stala posádka lodě Gotta Love It 7 s posádkou Seve Javrin, Sam Newton a Scott Babbage. Podmínky s větrem 14 až 16 uzlů byly naprosto perfektní a nejen pro jachtaře, ale také pro stovky diváků to byla veliká podívaná.

Vítězná loď Gotta Love It 7 protnula cílovou čáru po více než hodině divoké jízdy o 2 minuty a 32 sekund před Thurlow Fisher Lawyers s posádkou Michael Coxon, Dave O`Connor a Trent Barnabas. O dalších 34 sekund později prolétla cílovou čárou na 3. místě loď Smeg s posádkou Nick Press, Dan Phillips a Dave Ewings.

Pořadí po prvních dvou rozjížďkách Australian 18ft Skiff Championship:

1. Thurlow Fisher Lawyers - 5 bodů
  2. Gotta Love It 7 - 7 bodů
  3. Asco Appliances - 8 bodů

Další 3 rozjížďky šampionátu se pojedou v následujících týdnech vždy v neděli.

------

12.01.2014

V Sydney byl odstartován prestižní Australian 18ft Skiff Championship. První rozjížďku vyhrál The Asko Appliances team s posádkou Marcus Ashley-Jones, Jeronimo Harrison a Ash Rooklyn. Stalo se tak po velice těsné bitvě s posádkou skifu Lumix (Jonathan Whitty, James Hozack a Aron Everett), který prolétl cílem na druhém místě. Na třetím místo se po chybě hlavních soupeřů protáhla posádka Thurlow Fisher Lawyers, kormidelníka Hugh Stodarta, s posádkou Trent Barnabas a Dave O`Connor. Hugh přitom neměl vůbec závodit. Stal se na poslední chvíli náhradníkem za zraněného Michaela Coxona. Druhá rozjížďka australského mistrovství těchto populárních létajících skifů se pojede příští neděli.