29.05.2014 07:33

ERSTE PREMIER TROPHY - finále

Včera byl poslední den závodu Erste Premier Trophy 2014 - Vision Business Club Regatty a na programu byly dvě rozjížďky. Závodní komise se nejprve snažila připravit tu navigační, ale vítr od západu postupně slábl. Lodě se tedy přesunuly opět k ostrovu Kozina, kde byla po dlouhém čekání na vítr, odstartována okruhová rozjížďka. Souboje na startu byly vyostřené, protože hned několik lodí stále zůstávolo v boji o celkové 3. místo. Po prvním startu bylo dáno všeobecné odvolání, ale druhý start na černou vlajku již byl čistý. Vítr opět slábl a trať byla zkrácena. Nakonec komisi rozhodčích ale nezbývalo, než rozjížďku nedaleko cíle přerušit. Výsledky tedy zůstávají stejné, jako z předešlého dne. Jasným vítězem se stala posádka kapitána Štěpána Pšeničky.

Erste Premier Trophy 2014 - Vision Business Club Regatta

1. CZE 26 - Štěpán Pšenička - 1,3,2,3,2,5 - 11b
  2. CZE 20 - Igor Salomon - 3,4,6,4,4,3 - 18b
  3. CZE 21 - Martin Zgraja - 2,6,7,10,9,1 - 25b

------

28.05.2014

V Chorvatsku druhým dnem pokračovala Erste Premier Trophy 2014 - Vision Business Club Regatta. V pěkném středním větru se podařilo odjet jednu okruhovou a dvě navigační rozjížďky. Okruhovku vyhrála posádka Stanislava Hlaváčka. Navigační etapy pak ovládly posádky kapitánů Petra Stýbla a Martina Zgraji.

------

27.05.2014

Včera se na Erste Premier Trophy 2014 - Vision Business Club Regattě podařilo odjet celkem 3 pěkné rozjížďky ve slabším větru. Tu první okruhovou vyhrála posádka Štěpána Pšeničky, zatím co tu druhou pak ovládla posádka Josefa Pavlovského. Třetí navigační, která zavedla lodě k Murteru vyhrál tým Karla Bárty.

1. CZE 26 - Štěpán Pšenička - 1,3,2 - 6b
  2. CZE 20 - Igor Salomon - 3,4,6 - 13b
  3. CZE 21 - Martin Zgraja - 2,6,7 - 15b

------

26.05.2014

V Biogradu na moru v Chorvatsku bude dnes odstartována Erste Premier Trophy 2014 - Vision Business Club Regatta. Na startu se sešlo 14 lodí. Zatím co včera byly podmínky ideální, dnes se zatím čeká na vítr. Závod je vypsán na tři dny, tak doufejme, že se podmínky umoudří.