05.04.2014 07:28

FIREBALL - mistrovství světa 5. den

V Pattaya v Thajsku skončilo mistrovství světa lodní třídy Fireball. Řada účastníku se shodla, že se jednalo o jeden z nejlepších závodů v jejich jachtařské kariéře. Mistrem světa se dle očekávání stala posádka Christian Birrell a Sam Brearey, kteří zvítězili ještě před startem poslední rozjížďky. Na druhém místě skončila další britská posádka Nathan Batchelor a Sam Pascoe. Třetí místo patří Australanům Ben Schulz a Doug Sheppard. Jak nás upozornil zástupce výrobce, všichni medailisté jeli na plachtách North Sails.

Loď Jména 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 bodů
1 GBR 15107 Ch. Birrell / S. Brearey 1 1 DSQ 1 2 4 2 3 1 DNC 15b
2 GBR 15087 N. Batchelor / S. Pascoe 2 2 3 3 3 1 4 1 2 1 15b
3 AUS 15062 B. Schulz / D. Sheppard 4 4 4 2 1 3 1 2 5 3 20b

------

04.04.2014

Po jednodenní plánované přestávce se v Pattaya v Thajsku opět závodilo. Skvělý den měla australská posádka Ben Schulz a Doug Sheppard, kteří dnes dojel 1. a 2. I přesto jsou ale stále na 3. místě. Jednu výhru si dnes připsala také posádka Nathan Batchelor a Sam Pascoe, kteří jsou stále na průběžném 2. místě. Na vedoucí posádku však ztrácejí už jen pouhý jeden bod. Stále vede Christian Birrell a Sam Brearey. Ti dnes dojeli 2. a 3.

Loď Jména 1 2 3 4 5 6 7 8 bodů
1 GBR 15107 Ch. Birrell / S. Brearey 1 1 DSQ 1 2 4 2 3 14b
2 GBR 15087 N. Batchelor / S. Pascoe 2 2 3 3 3 1 4 1 15b
3 AUS 15062 B. Schulz / D. Sheppard 4 4 4 2 1 3 1 2 17b

------

02.04.2014

Na mistrovství světa v Thajsku se podařilo odjet další dvě skvělé rozjížďky ve větru 15 a v nárazech až 20 uzlů. První rozjížďku vyhráli Australané Ben Schulz a Doug Sheppard a druhou Britové Nathan Batchelor a Sam Pascoe. Do čela závodu po škrtání zaslouženě poskočil Christian Birrell a Sam Brearey, kteří dojeli na 2. resp. na 4. místě a mají 2 body náskok. Řada posádek měla v silném větru problémy. Jedna loď přetrhla otěže, druhá ztratila kormidlo atp. Velká ztráta postihla Heather MacFarlane, které včera v noci zemřel otec. I s takto tíživými myšlenkami dnes dokázala zajet na 5. a 6. místě a je průběžně 4.

Loď Jména 1 2 3 4 5 6 bodů
1 GBR 15107 Ch. Birrell / S. Brearey 1 1 DSQ 1 2 4 9b
2 GBR 15087 N. Batchelor / S. Pascoe 2 2 3 3 3 1 11b
3 AUS 15062 B. Schulz / D. Sheppard 4 4 4 2 1 3 14b

------

01.04.2014

Dnes pokračovalo druhým dnem mistrovství světa lodní třídy Fireball. Odjely se dvě krásné rozjížďky ve větru 10 až 14 uzlů. Ta první se jela klasická, tedy trojúhelník - karusel - trojúhelník a zvítězila v ní posádka Heather MacFarlane a Chris Payne. Včerejší vítězové Christian Birrell a Sam Brearey byli nakonec diskvalifikováni ze 4. místa, když po ubíjejícím match-racingovém souboji dostali penaltu, kterou ovšem nedotočili a vysloužili si DSQ.
Druhá rozjížďka se jela karusel - trojúhelník - karusel a Christian se Samem již zbytečně nebojovali a opět zvítězili. Před škrtáním jsou ale zatím na 6. místě s dojezdy 1,1,DSQ,1.

Loď Jména 1 2 3 4 bodů
1 GBR 15 087 N. Batchelor / S. Pascoe 2 2 3 3 10b
2 AUS 15 048 H. MacFarlane / Ch. Payne 3 6 1 4 14b
3 AUS 15 062 B. Schulz / D. Sheppard 4 4 4 2 14b

------

31.03.2014

V Thajsku bylo odstartováno mistrovství světa lodní třídy Fireball. Po dvou skvělých startech si dvě prvenství připsala britská posádka Christian Birrell a Sam Brearey. Vála bríza o síle 8 až 12 uzlů. Pumpování bylo povoleno a tak si posádky po zahajovacím večírku sáhly až na dno. Dvě druhá místa zajela posádka Nathan Batchelor a Sam Pascoe. Na třetím místě jsou nyní Australané Thomas Gordon a Jack Fletcher.