14.06.2014 07:29

LASER EUROPEAN CHAMPIONSHIP - finále

Dnes bylo v Chorvatsku opět pořádné vedro. Teplota 32°C, ale pocitově spíše 40. Odjely se pouze zkrácené rozjížďky ve zlaté skupině. Podmínky na letošním šampionátu byly opravdu náročné a všichni chybovali. Všichni až na jednoho. Tonči Stipanovič si ke svým 28. narozeninám nadělil titul. Pro nás je skvělou zprávou, že se dařilo oběma našim reprezentantům ve zlaté skupině. Veronika Kozelská Fenclová dnes dojela na 7. místě a to je zároveň její absolutní pořadí v závodě. Také Viktor Teplý si polepšil a poskočil na 18. místo.

12.06.2014

Zatím co Robert Scheidt poskočil na 1. místo, náš Viktor Teplý se bohužel nevyhnul dalšímu drobnému zaváhání a posunul se na 39. místo. Má skvělé dojezdy 10,10,6, ale průměr mu kazí 26 a 24. Ve třídě Laser Radial se skvěle vydařila poslední rozjížďka Veronice Kozelské Fenclové, která dokázala dojet na skvělém 2. místě a poskočila na průběžné 9. místo.

11.06.2014

Ve Splitu se dnes odjela pouze jedna rozjížďka. V čele Standardů je stále Nick Thompson, ale na shodu bodů se na něho dotáhla legenda třídy Laser, Robert Scheidt. U žen na Radialech stále o bod vede Marit Bouwmeester, která dojel třikrát druhá. Bohužel si dnes pohoršila většina našich závodníků. Viktor Teplý dojel 26 a Veronika Kozelská Fenclová 15.