26.01.2014 20:30

MELGES 24 - mistrovství Austrálie

Novým národním mistrem Austrálie ve třídě Melges 24 se stal Harry Melges s posádkou lodě Star. Harry Melges, který jezdí především na jezerech ve vnitrozemí USA byl v zálivu Corio Bay v Geelong, jako doma. Na druhém místě s devítibodovou ztrátou skončil jejich odvěký rival Flavio Favini se švýcarskou posádkou lodě Blu Moon. Třetí byl kanadský tým Zarko Draganic a Chris Larson s posádkou Melges 24 Cavillino/McLube.

Zahraničním posádkám se v posledním dnu závodu podařilo odsunout domácí hvězdy až za pátou příčku. Nejlepší z domácích Nathan Wilmot, dojel tedy nakonec šestý.

V poslední rozjížďce si skvěle vedla, námi ostře sledovaná posádka Bent Dietricha, na které závodí taktik Martin Trčka a Markéta Audyová. Těm se v této rozjížďce podařilo dojet na úžasném 7. místě. Snad bude tento vzestupný trend pokračovat i v nadcházejícím mistrovství světa. Na mistrovství Austrálie nakonec obsadili celkové 17. místo.

------

25.01.2014

Mezinárodní mistrovství Austrálie v lodní třídě Melges 24 pokračovalo odjetím dalších 3 rozjížděk. V čele závodu i po jednom škrtání upevnil své vedení Harry Melges z USA s posádkou lodě Star. Na druhé místo poskočil ex-mistr světa z roku 2001 Flavio Favini se švýcarskou posádkou lodě Blu Moon. Naopak na třetí místo spadl Nathan Wilmot s posádkou Melges Asia - Kaito. Tomuto týmu se dnes, kromě jedné rozjížďky, příliš nedařilo. Naopak skvěle jezdila kanadská posádka kormidelníka Dragonice, kterého střídá hvězda amerického jachtingu Morgan Larson. Ti po skvělém dnu ztrácejí na medailovou příčku pouhý jeden bod.

Posádka německé lodě Kleine Rainbow, Benta Dietricha, s taktikem Martinem Trčkou a “bow-woman” Markétou Audyovou, je zatím na 18. místě. Dnes byly jejich rozjížďky 18, 18 a 8. Přípravu na mistrovství světa budeme dále sledovat.

------

24.01.2014

V Austrálii v rámci Geelong Weeku probíhá Festival of Sails a především národní mistrovství v lodní třídě Melges 24, které je zároveň poslední přípravnou regatou před mistrovství světa, , které začíná v úterý 28. ledna tréninkovou rozjížďkou a měřením.

Zatím je odjeto 5 rozjížděk, ve kterých jednoznačně dominuje hvězdná posádka Harry Melgese z USA. Ta dokázala vyhrát 3 rozjížďky a vede již s 10 bodovým náskokem. Na druhém místě se drží hvězda australského olympijského jachtingu Nathan Wilmot se svojí posádkou. Ti vyhráli zbylé dvě rozjížďky. Třetí je italský kormidelník ve švýcarských barvách Flavio Favini a jeho tým Blu Moon.

Nás samozřejmě nejvíce zajímá počínání německé lodě Kleine Rainbow, s kormidelníkem Bent Dietrichem. V této posádce totiž jede náš representant Martin Trčka, který je již poněkolikáté taktikem v tomto týmu. Na poslední chvíli se v posádce objevila také Markéta Audyová. Tým je zatím na průběžném 18. místě bez škrtání. Má dojezdy 12, 10 a 16. Celkový výsledek ale zatím kazí jedno nedojetí a jedna neodstartovaná rozjížďka.

Závod, který je pro všechny především přípravou na mistrovství světa, budeme nadále pravidelně sledovat.

iRegata.cz - novinky ze světa jachtingu.