16.08.2014 07:30

MINI 650 - Les Sables - Les Acores

Dva závodníci ze Švýcarska přišli o kormidlo a pouze s jedním listem dojížděli do cíle. Prvním z nich byl Patric Girod, který se srazil s velrybou a musel opravovat i záď lodě. I tak dojel na skvělém 10. místě. Druhým z nešťastníků byl Simon Brunisholz, u něhož příčina poruchy zatím není známa. Ten dokázal doplout na 12. místě.

------

14.08.2014

Včera v 5h ráno projela cílovou čárou v Les Sables d’Ollone první loď. Nebyla to však favorizovaná plachetnice Giancarla Padote s kulatou přídí, ale prototyp Nicolase Boidevezi z Francie. Pedote dojel v etapě z Azor na druhém místě, ale nakonec se stal na součet časů celkovým vítězem závodu  s náskokem 3 hodiny a 30 minut. Na 3. místě doplul Ian Lipinski. V sériové třídě zvítězil famózní jízdou Tanguy Le Turquais, který před sebou nechal jen 5 prototypů.

Závod z Les Sables d'Ollone na Azory a zpět

-------

31.07.2014

Většina závodníků už oslavuje dojezd do cíle první etapy na ostrově Horta. Zdejší St. Peters bar, který je řazen mezi TOP 3 nejlepší bary na světě k tomu skýtá ty nejlepší podmínky. Zatím největší důvod k oslavám má Giancarlo Pedote, který na lodi Prysmian s kulatou přídí dokázal zvítězit v čase 6 dnů 22 hodin 53 minut a 30 sekund. V sériové třídě vyhrál Jonas Gerkens na lodi Netwerk, který na Azory doplul za 7 dnů 17 hodin 59 minut a 5 sekund. Start druhé etapy zpět do Les Sables d’Olonne je plánován na příští úterý.

------

25.07.2014

Flotila lodí třídy Mini 650 pokračuje přímým směrem na Azorské ostrovy. Lodě s kulatou přídí dosahují v průměru o 2 uzly vyšší rychlosti a stále zvyšují svůj náskok. Giancarlo Pedote z Itálie má zatím náskok 27 mil před Davy Beaudartem z Francie, který jede severnější trasou. V sériové třídě vede Tanguy Le Turquais

------

23.07.2014

V Biskajském zálivu v Les Sables d`Olonne byl za slunečného počasí a v proměnlivém větru odstartován závod třídy Mini 650 na Azorské ostrovy a zpět. Lodě již propluly kolem severozápadního výběžku Španělska, kolem Cap Finisterre. Lodní třídu prototypů dle očekávání vedou dvě plachetnice s netradiční kulatou přídí. První jede Davy Beaudart z Francie a druhý Giancarlo Pedote z Itálie. V sériové třídě pak vede Damien Cloarec z Francie.