07.07.2014 07:32

ORC - Mistrovství Evropy finále

Ve Valencii skončilo posledním dnem mistrovství Evropy námořních plachetnic v handicapu ORC. Tým Tři Sestry jel v poslední rozjížďce skvěle a dokonce atakoval vedoucí Movistar, když obě lodě jely s velkým náskokem před ostatními. U návětrné bóje ale vítr na krátko zeslábl a komise rozjížďku zrušila. Je to obrovská škoda, protože při odjetí rozjížďky by byla jedna škrtatelná, což by posádce pomohlo až ke stupňům vítězů. Nakonec si Tři Sestry Sailing Team dojel pro celkové 5. místo a chystá logistiku na trasnport lodě do německého Kielu, kde proběhne mistrovství světa.

06.07.2014

Jachtařský tým Tři Sestry prošel nařízeným měřením bez problémů. Hůře je na tom dosud třetí Arcona 340 z Estonska, která neprošla. Včera ve Valencii panovaly opět ideální podmínky s větrem od 15 do 20 uzlů. Tým pod vedením Milana Hájka je po pěti rozjížďkách bez škrtání na průběžném 7. místě. Skupinu zatím vede tým Movistar s lodí Sinergia 40, která zde nastoupila s neuvěřitelným handicapem přes 600, zatímco dřívě jezdil s 585. Na 2. místě jede skvěle tým Low Noise

------

05.07.2014

Včera pokračovalo druhým dnem mistrovství Evropy námořních plachetnic v handicapu ORC. Pole lodí je nesmírně vyrovnané. Našemu týmu Tři Sestry se bohužel již tolik nedařilo. Jela se velmi krátká stoupačka se změnami kolem 15° a větrné pruhy o síle 9 až 11 uzlů. Po startu byla loď Three Sisters nucena pokračovat na jednom boku díky dalším lodím a tím minula důležitou změnu větru. Tým nakonec dojel na 13. místě a byl poražen některými posádkami, které letos porazil ve všech rozjížďkách. Posádka navíc byla opět vyzvána k přesunutí lodě na důkladné měření a náklonové testy, které letos již jednou na regatě ve Španělsku absolvovali.

------

04.07.2014

Ve španělské Valencii se jede mistrovství Evropy námořních plachetnic v handicapu ORC. Na startu je i úspěšná plachetnice First 40.7 Three Sisters. Tým Tři Sestry pod vedením kormidelníka Milana Hájka je letos zatím neporažen a a tento závod je jedním ze dvou hlavních vrcholů jejich sezóny. Po úvodní offshorové rozjížďce je tým na skvělém 3. místě, když nechal své hlavní soupeře za sebou.

Zde je zpráva od Tomáše “Magora” Doležala:
"Hned na úvod šampionátu si zúčastněné posádky sáhly na dno, bylo totiž “VERY WET AND WINDY”, navíc na programu 63nm dlouhá navigační rozjížďka…Z pole 49 zúčastněných jachet jich celkem 8 etapu nedokončilo pro roztrhané plachty či jiné škody, došlo i na zranění, naštěstí nikoliv vážná.
Start proběhl ve velmi silném větru dosahujícím v nárazech 30 uzlů a oba první “up and down” okruhy byly plné dramatických situací včetně spinoutů. Naše jachta THREE SISTERS se většině nepříjemností vyhnula, vyjma těsného zabránění srážce s lodí FYORD, kde jsme museli točit trestých 360 stupňů. Po projetí okruhů přišly kursy na boční, respektive zadoboční vítr na otočku 30nm jihozápadně pod Valencií, následoval návrat do cíle před marínou na předoboční vítr. Ten postupně slábl až kolem 10 uzlů ale spíše  zpět sílil kolem 20 uzlů. Hodnoty si můžeme jen domýšlet, protože díky extrémnímu vlhku (kromě stříkajících vln opakovaně hustě pršelo) nás zradila elektronika, jíž musíme zítra opravit. Vlny přesahující 3 metry však zůstaly po celou trasu závodu. Tu jsme dokončili v absolutním pořadí na prvním místě a nedočkavě čekali na výsledky z přepočtených časů. Nakonec z toho bylo 3.místo mezi 28 loděmi v naší skupině, avšak důležité je, že největší soky (LOW NOISE, MORGAN IV, MOVISTAR, FROYD, AIRLAN  atd) jsme nechali za sebou! Porazily nás jen dvě menší lodě BRUJO a ARGENTUM. V pátek nás po zaslouženém odpočinku čekají dvě okruhové rozjížďky."