10.08.2014 08:00

ORC - mistrovství světa

Tři Sestry Sailing Team vybojoval bronz na mistrovství světa ORC. Včera vypluly lodě do Kielského zálivu a strhla se bitva o stupně vítězů. Vítr byl na samé horní hranici limitu. Foukalo 23 až 27 uzlů a v nárazech i více. Bylo to obrovské drama. Český tým nakonec dojel na 5. místě a tím si zajistil bronzovou příčku. Smůlou je, že konečný výsledek je na shodu bodů se stříbrným týmem, na jehož překonání chybělo pouhých 11 sekund. To ale našemu týmu nebrání rozběhnout obří a naprosto zaslouženou oslavu. Týmu posíláme velikou gratulaci!!!

Tři Sestry získaly bronz na mistrovství světa v jachtingu

Za TŘI SESTRY SAILING TEAM závodili: majitelé Tomáš Doležal a Pavel Satoránský, kapitán a kormidelník Milan Hájek, taktik Adam Plhoň, Kateřina Křelinová, Jiří Michalčín, Stanislav Chudoba, Petr Stoklásek a Jakub Rozsypal.

1. EST 475 - Forte - X-41 - 3,3,2,4,5,3,4,1,DNC - 26b
  2. NED 45026 - Checkmate - 9,15,13,9,2,1,2,5,3 - 44b
  3. CZE 117 - Three Sisters - First 40,7 - 15,1,2,8,3,8,13,4,5 - 44b

--------

09.08.2014

Tři Sestry jdou do finále. Dnes se v poslední rozjížďce mistrovství světa v německém Kielu porvou o medaili. Před posledním dnem poskočili s dojezdy 13 a 4 na průběžné 3. místo. Přitom od stříbra je dělí pouhých půl bodu. Dotírat mohou ale i soupeři ze zadních pozic. Zejména pak týmy z Holandska a Německa. Doufejme, že dnes vše dobře dopadne a Tři Sestry Sailing Team získá konečně vytouženou medaili, která jim na mistrovství světa vždy o kousek utekla.

1. EST 475 - Forte - X-41 - 3,3,2,4,5,3,4,1 - 21b
  2. EST 703 - Reval Cafe - Salona 38 IBC - 7,5,5,3,4,3,11,13 - 38,5b
  3. CZE 117 - Three Sisters - First 40,7 - 15,1,2,8,3,8,13,4 - 39b

------

08.08.2014

Až po půlnoci se z offshorové rozjížďky vrátil Tři Sestry Sailing Team. Podmínky byly opět strašlivé. Extrémně slabý vítr a občasné bezvětří. Nakonec byla navigační etapa opět zkrácena. Náš tým dojel ve velkém balíku lodí, ale po přepočtu časů z toho bylo 8. místo. S tím může být tým vzhledem k podmínkám rozhodně spokojen. Navíc je posádka po škrtání stále 4., se ztrátou pouhého jednoho bodu na medaili. Nyní čekají závodníky 4 okruhové rozjížďky ve zlaté skupině. Tyto dva dny rozhodnou, zda posádka konečně získá vysněnou medaili z mistrovství světa.

1. EST 475 - Forte - X-41 - 3,3,2,4,5,3 - 16b
  2. EST 703 - Reval Cafe - Salona 38 IBC - 7,5,5,3,4,3 - 20,5b
  3. HKG 2192 - Rockall IV - Corby 38 - 4,4,5,10,6,2 - 21b

4. CZE 117 - Three Sisters - First 40,7 - 15,1,2,8,3,8 - 22b

-------

07.08.2014

Včera se v Německu odjely tři rozjížďky mistrovství světa námořních plachetnic v handicapu ORC. Vítr 8 až 12 uzlů byl pro Tři Sestry Sailing Team již příznivější a posádka si vedla skvěle. Zatím drží průběžné skvělé 4. místo se včerejšími dojezdy 2, 8 a 3. Výsledky jsou zatím bez škrtání té nejhorší rozjížďky, což by mohlo tým následně katapultovat na stupně vítězů. Závodí se ve skupinách, ale výsledek je již součtem obou skupin. Z této kvalifikace se po dnešním offshoru bude postupovat do zlaté skupiny a tam se rozhodne o konečném pořadí. Zatím vede loď X-41 z Estonska. Nyní jsou lodě na startu navigační rozjížďky, ale vítr dosahuje max. 3 uzlů.

06.08.2014

Na mistrovství světa ORC v Německu byla na programu offshorová etapa. Od 10 do 18h pulzoval vítr od 0 do 6 uzlů, což jsou pro lodě jedoucí v handicapovém systému naprosto neregulérní podmínky. Večer vítr zesílil na 10 uzlů a lodím se podařilo doplout do cíle. Tři Sestry Sailing Team si vedl i v těchto pro ně nevyhovujících podmínkách znamenitě a dokázal po přepočtu časů zvítězit o 8 minut. Snad bude tým v tomto trendu i nadále pokračovat.

--------

05.08.2014

Tři Sestry Sailing Team odjel první rozjížďku mistrovství světa v Kielu. Na moři vál velmi slabý vítr kolem 8 uzlů s poměrně velkými vlnami. To byly pro těžší loď Three Sisters ty nejméně vhodné podmínky zejména, když tým jede jen s menšími kosatkami. Navíc se v handicapu počítalo s větrem 10 uzlů, což v konečném výsledku také nepomohlo. Jela se dvoukolová rozjížďka o délce stoupačky 1,8 námořní míle. Posádka Tří Sester dokončila na 15. místě. Dnes závodníky čeká 62 mil dlouhý offshore až k Dánsku a zpět s limitem 14 hodin.

--------

04.08.2014

Dnes v německém Kielu staruje mistrovství světa námořních plachetnic v handicapu ORC. Českou republiku bude opět reprezentovat světově velmi úspěšný a populární Tři Sestry Sailing Team. Posádka má svůj punkový styl, ale již řadu let patří mezi absolutní světovou špičku. Má na svém kontě obrovskou řadu mezinárodních úspěchů a vítězství, ale medaile z mistrovství světa a Evropy stále uniká. Doufejme, že se to podaří letos, ale jak se zdá, bude to velice těžké. Závod je neskutečně dobře obsazen a konkurence bude veliká. Třem Sestrám svědčí tvrdé podmínky, ale zatím to vypadá spíše na slabší vítr. V boji o titul se utkají s dalšími 56 posádkami.