23.12.2013 09:00

PALAMOS RACE - celkové výsledky

Absolutním vítězem 38. ročníku GAES Christmas Race v Palamós se stal dvojnásobný olympijský medailista Vasilij Zbogar. Tento Slovinský Finnař získal Trofeo Manuel Albalat. Mládežnickou Trofeo Miguel Company získala Ukrajinská ženská posádka třídy 470, Anna Kyselova a Anastasiya Krasko.
Včerejší finálové rozjížďky všech olympijských tříd byly odstartovány přesně podle stanoveného časového plánu a byla to skvělá podívaná. Na trati panovaly naprosto ideální podmínky s větrem od 15 do 20 uzlů.


Konečné výsledky 38. GAES Christmas Race naleznete ZDE.


Laser Standard

1. Jesús Rogel (ESP)

Laser Radial ženy
1. Tatiana Drozdovskaya (BLR)

Laser Radial muži

1. Mon Cañellas (ESP)

Finn
1. Vasilij Zbogar (SLO)

470 muži
1. Onan Barreiros a Juan Curbelo (ESP)

470 ženy
1. Anna Kyselova a Anastasiya Krasko (UKR)

49er
1. Julien D Ortoli a Delpech Noe (FRA)

49er FX
1. Lin Ea Cenholt a Anders (DEN)

420
1. Max Clapp/Joseph Burns (GBR)

29er

1. Nil Mas/Jordi Lllena (ESP)

------

22. prosince 2013

Předpověď opět nevyšla a místo větru zahalily pobřeží těžké mraky. Po extrémně větrném pátku, kdy se nezávodilo, to vypadalo na další den bez jachtingu. Tentokrát však ze zcela opačných povětrnostních důvodů. Kolem poledne se ale začala obloha nad Palamós postupně protrhávat a již ve 14 hodin závodila většina lodních tříd pod krásně modrou oblohou v jihozápadním větru od 6 do 8 uzlů.
Podmínky to byly složité. Vítr občas slábl a dost se točil, a přitom šlo o hodně. Prvních 10 lodí z každé z olympijských tříd totiž postupuje do dnešního finále.

Zde jsou průběžné výsledky jednotlivých tříd:

Laser

  1. 
Jesús Rogel (ESP), 21b
  2. Joaquín Blanco (ESP), 38b
  3. Martin Evans (GBR), 39b

Laser Radial ženy

  1. 
Tatiana Drovsdovskaya (BLR), 14b
  2. Agata Barwinska (POL), 16b 
  3. Irene Miras (ESP), 19b

Laser Radial muži

  1. Mon Cañellas (ESP), 19b
  2. Héctor Domínguez (ESP), 23b
  3. Adrian Raczkowski (POL), 32b

Finn


  1. Deniss Karpak (EST), 20b
  2. Vasilij Zbogar (SLO), 21b
  3. Milosz Wojewski (POL), 33b

29er


  1. Nil Mas and Jordi Llena (ESP), 8b
  2. Cas van Dongen and Daniel Robert Bramevaer (NED), 12b
  3. Mimi El-Khazindar and Ben Batten (GBR), 17b

470 muži 

  1. Jordi Xammar and Joan Herp (ESP), 19b
  2. Onán Barreiros and Juan Curbelo (ESP), 19b
  3. Pierre Le Boucher and Nicolas Le Berre (FRA), 21b

470 ženy

  1. Amy Seabright and Anna Carpenter (GBR), 23b
  2. Anna Kyselova and Anastasiya Krasko (UKR), 24b
  3. Maëlen Lemaitre and Aloïse Retornaz (FRA), 26b

420


  1. Max Clapp and Joseph Burns (GBR), 14b
  2. Paula Barceló and Margarita Alba (ESP), 27b
  3. Ewa Romaniuk and Katarzyna Goralska (POL), 33b

49er


  1. Julien D'Ortoli and Noe Delpeche (FRA), 28b
  2. Jonas Warrer and Peter Orsed (DEN), 32b
  3. Lauri Lehtinen and Kalle Bask (FIN), 35b

49er FX


  1. Ida Marie Baad and Marie Thusgaard (DEN), 19b
  2. Lin Ea Cenholt and Anders (DEN), 20b
  3. Phillip Müller (GER), 21b

------

21. prosince 2013

Včera v Palamós již od rána foukala silná Tramontana o síle až 40 uzlů. Proto byl odpoledne na stožáru vytažen odklad na další den. Dnes se začíná o hodinu dříve, tedy právě teď v 10 hodin. Zde jsou doplněné průběžné výsledky závodu:

Laser Standard
1. Jesús Rogel (ESP), (4)-1-1-1-1-1, 5b
2. Lorenzo Brando (GBR), 3-3-(9)-6-4-2, 18b
3. Martin Evans (GBR), (13)-9-3-3-2-6, 23b

Laser Radial ženy
1. Tatiana Drozdovskaya (BLR), 3-5-(6)-1-1-1, 9b
2. Irene Mira (ESP), 3-5-(6)-1-1-1, 11b
3. Agata Barwinska (POL), 4-1-2-(5)-3-4, 14b

Laser Radial muži
1. Mon Cañellas (ESP), 1-(6)-3-1-1-5, 11b
2. Héctor Dominguez (ESP), 2-(5)-4-2-4-1, 13b
3. Adrian Rackowski (POL), (11-1-2-3-10-8, 24b

Finn
1. Vasilij Zbogar (SLO), (6)-6-1-2-2-4, 15b
2. Deniss Karpak (EST), (7)-2-2-7-4-1, 16b
3. Pablo Guitián (ESP), 1-7-(9)-3-6-3, 20b

470 muži
1. P. Leboucher (FRA), 3-1-3-1-(22), 8b
2. O. Barreiros/J. Curbelo (ESP), (5)-3-2-5-4, 14b
3. J. Xammar/J. Herp (ESP), 1-(10)-1-7-6, 15b

470 ženy
1. A. Seabright/A. Carpenter (GBR), 3-4-(11)-1-3, 11b
2. M. Lemaitre/A. Retornaz (FRA), 6-(9)-3-2-5, 16b
3. A.Skkrzypulec/N. Wojcik (POL), 4-(OCS)-1-11-1, 17b

49er FX
1. I.Marie Baad/M. Thusgaard (DEN), 1-1-1-4-(11), 7b
2. L. Ea Ceenhol/Anders (DEN), (5)-3-2-1-5, 11b
3. J. Mai Hansen/K. Steen (DEN), 2-4-(7)-5-4, 15b

49er
1. L. Lehtinen/K. Bask (FIN), 5-4-1-4, 14b
2. J. Warrer/P. Orsted (DEN), 1-12-4-6, 23b
3. N. Asher/F. Sterritt (GBR), 16-3-35, 27b

29er
1. Nil Mas/Jordi Llena (ESP), 3-1-3, 7b
2. Mimi El-Khazindar/Ben Batten (GBR), 1-7-4, 12b
3. Cas Van Dongen/Daniel R. Bramervaer (NED), 2-8-2, 12b

420
1. M. Clapp/J. Burns (GBR), 1-5-1-(15)-2-1, 10b
2. P. Barceló/M. Alba (ESP), 2-(10)-5-5-3-5, 20b
3. E. Romaniuk/K. Goralska (POL), 6-2-(DSQ)-3-1-11, 23b

------

20. prosince 2013

Druhý den závodu v Palamós sliboval silný vítr, který měl odpoledne postupně slábnout. Komise i závodníci byli připraveni, ale nakonec se vše zpozdilo. Vítr měnil výrazně svůj směr a také sílu. Nakonec se tedy závodilo, ale byl to boj o udržení se na pozici. Zkrátka studený a vlhký den se spoustou změn. Přesto se podařilo odjet u některých tříd 3 rozjížďky. Včera také začala závodit i poslední třída na seznamu, a sice 29er.

Laser Standard

1. Jesús Rogel (ESP), 4-1-1-1-1-1, 5b


Laser Radial ženy
1. Tatiana Drozdovskaya (BLR), 2-2-1-2-2-1, 9b


Laser Radial muži

1. Mon Cañellas (ESP), 1-6-3-1-1-5, 11b


Finn
1. Vasilij Zbogar (SLO), 6-6-1-2-2-4, 15b


470 muži
1. Pierre Leboucher and Nicolas Le Berre (FRA), 3-1-3-1, 22b


470 ženy
1. Amy Seabright and Anna Carpenter (GBR), 3-4-11-1-3, 11b


49er
1. Lauri Lehtinen and Kalle Bask (FIN), 5-4-1-4, 14b


49er FX
1. Ida Marie Baad/Marie Thusgaard (DEN), 1-1-1-4-11, 7b


420
1. Max Clapp/Joseph Burns (GBR), 1-5-1-15-2-1, 10b

29er

1. Nil Mas/Jordi Lllena (ESP), 3-1-3, 7b

------

19. prosince 2013

Ve Španělsku v Palamos se jede za účasti téměř 300 posádek již 38. ročník GAES Christmas Race. Včera začala závodit většina lodních tříd. Kromě některých olympijských zde startuje i třída 420 a dnes se k nim přidá i 29er. Úvodní den závodu vál slabý proměnlivý jihozápadní vítr od 6 do 12 uzlů.
 

Výsledky po prvním dnu závodu:
 

Laser Standard


  1. Jesús Rogel (ESP), 4-1-1, b

  2. Joaquín Blanco (ESP), 1-2-5, 8b
  3. 
Lorenzo Brando (GBR), 3-3-9, 15b

Laser Radial ženy

  1. 
Tatiana Drozdovskaya (BLR), 2-2-1, 5b

  2. Agata Barwinska (POL), 4-1-2, 7b

  3. Mònica Azón (ESP), 1-3-3, 7b

Laser Radial muži


  1. Dmitry Trtyakov (RUS), 3-2-1, 6b

  2. Mon Cañellas (ESP), 1-6-3, 10b

  3. Héctor Domínguez (ESP), 2-5-4, 11b

Finn


  1. Dennis Karpak (EST), 7-2-2, 11b

  2. Vasilij Zbogar (SLO), 6-6-1, 13b

  3. Alejandro Muscat (ESP), 5-5-6, 16b

470 muži


  1. Pierre Leboucher and Nicolas Le Berre (FRA), 3-1, 4b

  2. Onán Barreiros and Juan Curbelo (ESP), 5-3, 8b

  3. Jordi Xammar and Joan Herp (ESP), 1-10, 11b

470 ženy


  1. Annika Bochmann and Karoline Göltzer (GER), 1-5, 6b

  2. Amy Seabright and Anna Carpenter (GBR), 3-4, 7b

  3. Linda Fahni and Maja Siegenthaler (SUI), 2-8, 10b

49er


  1. Lauri Lehtinen and Kalle Bask (FIN), 5-4, 9b

  2. Jonas Warrer and Peter Orster (DEN), 1-12, 13b

  3. Carlos Paz and Iago López (ESP), 8-6, 14b

49er FX


  1. Ida Marie Baad/Marie Thusgaard (DEN), 1-1-1, 3b

  2. Lin Ea Cenholt/Anders (DEN), 5-3-2, 10b

  3. Phillip Müller (GER), 6-2-3, 11b

420


  1. Max Clapp/Joseph Burns (GBR), 1-5-1, 7b

  2. Manuel Palacín/Alfredo Dávila (ESP), 4-7-3, 14b

  3. Ewa Romaniuk/Katarzyna Goralska (POL), 6-2-7, 15b

—————

Zpět