17.06.2014 07:30

RS700 - bronz z mistrovství Evropy

V Holandsku skončilo mistrovství Evropy lodní třídy jachtařských skifů RS700. Po celou dobu závodu převládal spíše silný, až extrémně silný vítr, který nahrával především těžším Britským závodníkům. Naši jachtaři se na tuto regatu dlouhodobě připravovali, ale chyběla jim rychlost a vyježděnost v silném větru a vysokých krátkých vlnách. I tak se náš tým ale neztratil. Milan Hájek si vedl od začátku skvěle, ale doplácel na smolné okamžiky, jako když jej po startu 6. rozjížďky naboural Lucemburský závodník. Poslední den závodu se ale vše otočilo. Vítr více pulzoval a stoupačky byly velmi taktické. Milan Hájek zajel 2, 4 a poslední rozjížďku s velkým náskokem vyhrál. David Křížek se sice převrátil v úvodní rozjížďce a dojel na 6. místě, ale pak přidal dojezdy 2 a 3 a celkově tak poskočil na stupně vítězů a přiváží bronzovou medaili.