23.09.2014 08:10

29er - Eurocup ve Slovinsku

České jachtařky Nikol Staňková a Johana Kořanová se o víkendu účast­nily první zahraniční regaty v lodní třídě 29er ve slovinské Portoroži. Závod se pro ně vyvíjel dobře až do posledního dne, ve kterém si děvčata bohužel o dvě příčky pohoršila a celkově tak skončila osmá ze šestnácti lodí. Druhá naše posádka Václav Brabec a Vojtěch Šindelář dojela ve své mezinárodní premiéře na 13. místě.
V pátek jachtaři vyjeli na vodu s dvouhodinovým zpožděním kvůli nedostatku větru. Celý den foukal slabý vítr a děvčata se s každou rozjížďkou zlepšovala. Den pak uzavřela tře­tí­m místem. Sobota se naopak nesla ve znamení silnějšího větru, odjely se další čtyři rozjížďky. Tento den se děvčatům příliš nedařilo, trápily je hlavně rozjezdy na startu a nevyježděnost v tak soutěživém poli. V neděli se stihly pouze tři rozjížďky, s nedělním výkonem však posádka nebyla spokojená vůbec.
"Je znát, že s Nikol jezdíme na této lodi pouze tři měsíce. Loď 29er se chová velice specificky, především při jízdě na zadní vítr a sebemenší nepozornost člověka stojí cenné metry a místa. My jsme bohužel byly nepozornější než by bylo zdrávo, výsledek tak rozhodně nemůžeme svalovat na špatné nastavení lodě či někoho jiného.", dodala kosatnice Johana Kořanová. "Naše chyby byly způsobené především nevyježděností a tím, že české závodní pole není tak dravé. Setkaly jsme se s tvrdší konkurencí, než jsme byly zvyklé. To jsme sice čekaly, ale v některých situacích jsme neuměly najít správné taktické i technické řešení nebo jsme reagovaly pozdě.", doplnila kormidelnice Nikol.
Jejich plány na podzim jsou jasné – minimálně dvě soustředění v zahraničí, v lokalitě se silnějším větrem a pokud možno i se zahraničními posádkami. Na konci října je pak čeká další evropský pohár.

29er Eurocup - Portorož SLO
1. Peter Lin Janežič, Anže Podlogar, Slovinsko
2. Carla a Marta Munte, Španělsko
3. Manuel Wunderle, Felix Wieland, Německo

8. Nikol Staňková, Johana Kořanová
13. Václav Brabec, Vojtěch Šindelář

—————

Zpět