09.06.2017 01:00

AC50 - LVC - Playoff - 4. den

Emirates Team New Zealand se po převržení vrátili na závodní trať ve skvělé formě a na jejich katamaránu nebyl ani náznak po značném poškození. Pozemní tým odvedl neuvěřitelnou práci, ale také jachtaři předváděli brilantní techniku jízdy. Ben Ainslie a Land Rover BAR se snažili jak mohli, ale proti rozjetému stroji ETNZ se nedalo příliš vzdorovat.
V úvodní rozjížďce měli ETNZ problémy a Land Rover BAR se na raumové bóji po startu ujal vedení s náskokem 25 sekund. Po jednom kole už to bylo o 10 sekund méně a nakonec se náskok díky větší rychlosti ETNZ ztratil úplně. V posledním kole se novozélandská loď prohnala kolem britské a ta se neměla šanci ubránit.
Ve druhém souboji se utkal Artemis Racing se SoftBank Team Japan. Skvělá bitva od samého začátku. Artemis bránil těsný náskok a nakonec se v cíli radoval z vítězství. Stav skóre zmenšil na 2:3.
Ve třetí rozjížďce se po startu opět ujal vedení Land Rover BAR a vedl si skvěle. ETNZ výjimečně pokazil obrat a Ben Ainslie zvýšil náskok a dovezl svůj tým vítězně do cíle. Snížil nepříznivé skóre na 2:4.
Ve čtvrté rozjížďce Nathan Outteridge a Artemis Racing zatlačili Deana Barkera a SoftBank Team Japan do levého rohu a po startu vytěžili vedení o 10 sekund. Skvělou technikou manévrů pak dokázali náskok udržet a vyrovnali souboj na 3:3.
V páté rozjížďce se ETNZ dostali do vedení 8 sekund a pak skvělou technikou jízdy zvyšovali svůj náskok až do cíle. Tím si posádka zajistila finále Louis Vuitton Cupu.
Závěrečná šestá rozjížďka přinesla velmi těsný start. Japonci získali nepatrný náskok, který udrželi po celé jedno kolo. Artemis se snažil zvolit odlišnou strategii, ale SoftBank dobře pokrýval útoky soupeřů. Nakonec se to podařilo do posledního kola a pozice se vyměnily. Ke srážce pak málem došlo u návětrné brány, kde Artemis otočil přímo před příď SoftBank. Obě lodě dostaly penaltu. Ta ale byla nakonec týmu Artemis zrušena a souboj skončil.
Skvělá matchracingová bitva. Neuvěřitelná podívaná. To je Forlmule 1 jachtingu.
Emirates Team New Zealand jde do finále Louis Vuitton Cupu, když porazil 5:2 Land Rover BAR. Artemis Racing a SoftBank Team Japan se o postup porvou zítra. Stav série je 4:3 pro Artemis.

—————

Zpět