19.12.2014 07:30

AMERICKÝ POHÁR - Iain Murray ředitelem

Závodnické fórum, které zahrnuje 6 týmů registrovaných do příštího ročníku Amerického poháru, jmenovalo Iaina Murraye ředitelem závodu. Murray dříve sám jako kapitán závodil v této soutěži a byl již ředitelem v minulém ročníku. Na staronový post nastoupil 1. prosince, ale až doposud to nebylo oficiálně zveřejněno.
Sám říká, že v posledním ročníku bylo provedeno obrovské množství zásadních změn. Nyní bude čas na další úpravy a celkové vylepšení. Světová série AC45 se nyní pojede na foilech, následně přijdou nové lodě AC62 a budou zavedena další bezpečnostní opatření. Zlepšení by mělo být patrné na všech úrovních.
Role ředitele závodu znamená pro Murraye pracovat se všemi týmy, stejně jako to dělal Harvey Schiller při nastavování technických parametrů závodu. Bude jmenovat rozhodcovskou komisi, měřiče i umpiry. Dohled bude mít také nad rozpočtem do kterého přispívají všechny týmy rovným dílem. Zatím si Iain Murray práci pochvaluje. Všechny týmy se naplno zapojily do příprav světové série AC45, která zahájí v roce 2015.

Ředitel Amerického poháru Iain Murray

—————

Zpět