18.02.2014 12:58

FIREBALL - Jan Hudec má bronz ze Soči

Bronzový olympijský medailista, Čechokanaďan Jan Hudec, oslavuje svůj čerstvý triumf ze superobřího slalomu. Málokdo však ví, že tento úspěšný lyžař má blízko také k jachtingu. Nejenže v loňském roce navštívil ve společnosti Lenky Vydra Šmídové pražskou výstavu Lodě na vodě, ale
na plachetnici plul již v deseti měsících.

Před více než 30-ti lety se manželé Hudcovi rozhodli pro emigraci z komunistického Československa. Koupili tedy stavebnici plachetnice lodní třídy Fireball a pustili se do stavby. Pak následoval trénink na jezeře. Když přišla výjezdní doložka, vyrazila celá rodina, včetně malého 10-ti měsíčního syna Jana, i s lodí na dovolenou do Jugoslávie. Tam se nalodili na malou sportovní plachetnici a zamířili do Itálie. Malá plachetnice byla zalévána vodou, ale rodina překonala všechny nástrahy a doplula si pro vysněnou svobodu. Odtud pak rodina putovala do Kanady, kde se jejich vášní stalo lyžování.
Toto je další důkaz toho, že s jachtingem se má začínat od narození. Mimochodem k lásce k jachtingu se přiznala i naše olympijská vítězka ze snowboard crossu Eva Samková.

—————

Zpět