08.10.2013 20:43

FIREBALL - Poslední pohár

Na Nové Mlýny na poslední pohárový závod sezóny přijelo celkem 21 Fireballů. Předpověď silného větru se vyplnila a tak nebyla nouze o nečekané situace a řadu převržení. Na první rozjížďku vyplulo pouze 8 lodí. Celkovým vítězem se stala posádka Petr Kořan a Milan Kvasník. Druzí skončili Jaroslav Verner a Pavel Winkler a třetí Milan Čáp a Filip Procházka.

Celkové výsledky Poháru ČR třídy Fireball pro rok 2013:

1. Jaroslav Verner a Pavel Winkler

2. Milan Čáp a Filip Procházka

3. Milan Hájel a Míša Preibischová

 

Na posledni poharovy zavod se na Nove Mlyny sjelo 21 Fireballu. Predpoved z poslednich dni se bohuzel vyplnila a v sobotu foukalo jiz od rana peknych 12 s narazy az 18 m/s. Na prvni rozjizdku proto vyjelo jen 8 statecnych :)
My jsme s misou odstartovali dost spatne a tak jsme se v prubehu rozjizdky museli propracovavat dopredu. Nutno rict, ze to bylo hlavne po velkych chybach nasich souperu.
Nakonec jsme do posledniho kola vjizdeli na druhem miste, ale do cile jsme se prece jen o jedno misto propadli.
Na druhou rozjizdku jiz vyrazila vetsina flotily, narazy se ustalily na 15 m/s a my nakonec dojeli opet 3.
Posledni dve rozjizdky uz vitr lehce povolil na jetelnych 8-10 m/s. Nam se kupodivu moc nedarilo a dojeli jsme postupne 4 a 8. Nedostatek treninku a vetsi nasazeni nasich souperu bylo tentokrat hodne znat.Pohar CR jsme teda po roce predali posadce Jarda Verner - Pavel Winkler.
Velka gratulace:)

Milan Hájek - www.milanhajek.cz

—————

Zpět