09.09.2016 17:21

Forward Harness Pro

Díky firmě OneYacht jsme měli možnost vyzkoušet zcela nový Forward Harness Pro. Jelikož se jedná o skifový model, který má jeden popruh uprostřed přes mezinoží, měli jsme z toho trochu obavy. Podobné modely nejsou pro muže většinou příliš pohodlné. Forward nás ale mile překvapil. Středový pás je totiž vyroben z elastického neoprenu, s kvalitním stranovým zakončením. V této oblasti jsme tedy necítili žádný problém.

Novinkou u trapézu je bederní pás, který výborně vyztuží záda a mírným tlakem na oblast břicha zpevní celé tělo. Je třeba jej ale zapínat až při nandaném trapézu. Jinak při oblékání vyleze výše a tlačí na spodní část hrudního koše. Při správném použití je ale velmi dobrý a dobře drží záda. Velkou výhodou je skvělé krytí přední hrazdičky s hákem. Vše je pod suchým zipem a závodník se tak nemůže za nic zachytit. Ideální využití pro skify a katamarány, ale i pro malé sportovní plachetnice.

Forward Harness Pro - OneYacht

Zde je několik technických detailů:
Díky studii Bertranda Guilla, fyzioterapeuta Francouzského národního jachtařského týmu týkající se zátěže vyvolané plachtěním v trapézu, může Forward Sailing představit nový hrazďák, který přináší zásadní inovaci: pás s nastavitelnou, integrovanou a vyměnitelnou bederní opěrou. Tato technologie se již používá u sportů  jako je jízda na koni či motocykl.
• Uvolňuje kompresi bederních obratlů působením lehkého tlaku po celém břiše.
• Pohodlí a volnost: konstrukce trapézu má skvělé zadní výztuhy a díky dobře navržené konstrukci zaručuje naprostou volnost pohybu pro ruce i nohy.
• Zvláštní pozornost byla přinesena do pánevní oblasti s neoprenovým povlakem. Perfektní podpora bederní oblasti je zajištěna nastavitelným, integrovaným a vyměnitelným bederním pásem. Široká spona z nerezové oceli zabraňuje stlačení pánve.
• Boční vedení umožňuje mikrometrické nastavení a uzpůsobení postroje, aby se co nejvíce přizpůsobil tělu jachtaře.
• Hrazďák je vyroben z měkkého technického materiálu s výztuhou z pevného textilu, která je umístěna v klíčových oblastech (materiál: anti-oděr aramid-Nylon a 50 mm popruhy). 
• Jde velmi snadno obléknout i svléknout a neomezuje pohyb
• Velká opěra zad díky bedernímu pásu.

Velikosti S / M & L / XL

 

K dostání na OneYacht.cz za 4.925 Kč

—————

Zpět