01.01.2014 01:01

Fotograf Martin Haleš

Martin Haleš narozen 18.2.1972 v Praze
Vyučen v pohostinském oboru jako kuchař-číšník. Profesní kariéru ukončuje na Pražském hradě jako kuchař specializace na studenou kuchyni. Po návratu z vojenské služby a s nástupem výpočetní techniky se orientuje na počítačové systémy, fyzickou bezpečnost a později na bezpečnostní bankovní systémy.
V průběhu let postupně provozuje horolezectví, snowboarding od zrodu, dále paragliding a od počátku nového sportu také kiteboarding.
Profesní kariéru v oblasti počítačové bezpečnosti zakončuje na centrále České spořitelny jako bezpečnostní specialista na systémy EZS, EPS, CCTV a byl členem týmu chránící představenstvo banky před únikem informací.

Po té přechází do soukromého sektoru do soukromé počítačové firmy . Během několika let práce v IT realizuje stavby a konfigurace počítačových sítí pro státní sektor,  banky, soukromé organizace, je u zrodu nové televize Z1, kterou po stránce IT a počítačů spravuje. V průběhu této práce začíná aktivně fotit a cestovat. Díky cestování zprvu fotí cestopisy, dále sporty které provozuje, jako kiteboarding, snowboarding, jachting, auta, letadla atd. 

Je u zrodu nového časopisu o koních, který vybuduje na úrovni fotografie a je zároveň foto editorem. V rámci redakce tohoto časopisu vytváří koncepci redakčního systému, který záhy uvede do praxe.  Při pracovních cestách aktivně fotí světové mítinky jako je Rally DAKAR, letecké AIR SHOW, několikrát oficielní fotograf mistrovství světa v dračích lodích v loňském roce mistrovství světa ve windsurfingu. Po absolvování prvního Dakaru začíná řešit problematiku ochrany foto techniky v náročných podmínkách. Odpovědí je dnes již úspěšný projekt a následný produkt LENS-PROTECT.com. Jedná se o unikátní ochranný systém na veškerou foto a video techniku. Dnes je v nabídce více jak 500 produktů, které se vyrábějí v České republice a následně prodávají do celého světa. Tento ochranný systém se hojně využívá ve všech odvětvích, kde je zapotřebí ochránit foto techniku.

Při cestách za koňmi fotí velké mítinky v Itálii, Rakousku, Irsku, Francii, Švýcarsku, Argentině, Chile, Švédsku a v Anglii, kde fotí dokonce i královnu. Je zakladatel projektu GALOPP-FOTO.cz, kdy se mu podařilo sjednotit sportovní fotografy okolo koní a vytvořit metodickou koncepci jak fotit, upravovat a následně presentovat TOP fotografii. V rámci tohoto projektu pořádá foto workshopy a pro nové fotografy připravuje redakční systémy pro jejich presentaci.  Několik let se aktivně věnuje focení letadel, kde realizuje i zakázky pro Švýcarské vojenské letectvo  a v poslední době spolupracuje s Českou aerobatickou reprezentací. 

V současné době se dále aktivně věnuje kiteboardingu, již 24let snowboarding RACE, CARV. Díky aktivitám na jižní Moravě jezdí na jachtařském katamaranu F18 a věnuje se cyklistice. Díky spolupráci s piloty z České aerobatické reprezentace fotí AIR2AIR, tedy věnuje se focení z letadel a vrtulníků. Jako oficielní fotograf Aerobatic Freestyle Challenge zajišťoval foto výstupy celé akce, která je srovnávána se soutěží F1 v letadlech. V současné době cílí do seriálu Red Bull Air Race, kde má dva České piloty a to je Martin Šonka a Petr Kopfstein.

Výběr z presentace najdete na www.martinhales.com

—————

Zpět


Martin Haleš

/album/martin-hales/hm2-6089-dark-contrast-format-border-txt-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-6331-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-8747bw-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-6387-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-8744-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-0937-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-5541-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-2536-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-5552-jpg/

—————

/album/martin-hales/hm2-5683-jpg/

——————————