13.09.2016 20:26

Garmin Varia Vision

Na katamaránu Flying Phantom je ukazatel rychlosti nesmírně důležitý. Odvíjí se od něho nastavení foilů a vlastní technika jízdy a provedení manévrů. Na lodi jsme testovali klasický Velocitek Speed Puck, ale je příliš velký a je problém s vodotěsností a dobíjením baterií. Proto jsme oslovili firmu Garmin, která okamžitě našla řešení. Nynípoužíváme přeprogramovaný cyklocomputer Garmin Edge 1000 Pro. Co vám ale dnes chceme představit je naprostá novinka Garmin Varia Vision. Přístroj má minimální hmotnost a lze jej snadno upevnit na jakékoliv, tedy i na jachtařské brýle. V zorném poli se vám pak zobrazují data z Edge 1000, nebo z jiných kompatibilních přístrojů, včetně chytrých telefonů. Jelikož je Varia Vison určen pro cyklisty, udává zatím rychlost jen v km/h a nelze přeprogramovat. Již brzo ale budeme mít možnost otestovat Garmin Nautix, který přichází na evropský trh a je plně kompatibilní s hodinkami Garmin Quatix3, které jsme měli možnost vyzkoušet nedávno. Díky Garmin Nautix budeme mít možnost neustále sledovat kurz a rychlost. Informace vám přineseme po důkladném testu.

Garmin Varia Vision je možné zakoupit na Garmin.cz za 10.990 Kč

Test Garmin Varia Vision na katamaránu Flying Phantom

UNIVERZÁLNÍ A LEHKÝ
Univerzální možnost upevnění a vestavěný akcelerometr umožňuje připevnit Varia Vision displej na libovolnou stranu brýlové obruby. Rameno displeje je pohyblivé a dá se jednoduše přizpůsobit pro optimální zobrazení dat. Hmotnost pouhých 28g.

SMART PROPOJENÍ
Displej Varia Vision je propojitelný s kompatibilním GPS cyklopočítačem řady Garmin Edge® a prostřednictvím cyklopočítače i s chytrým telefonem či cyklistickým radarem Garmin Varia Radar.

VIBRAČNÍ ALARM
Pomocí jemného vibračního alarmu vás Varia Vision upozorní na důležité výkonnostní, navigační nebo bezpečnostní informace stejně, jako na příchozí volání, SMS či další smart notifikace v případě funkčního propojení s chytrým mobilním telefonem.

NAVIGAČNÍ UPOZORNĚNÍ
Navigace křižovatku po křižovatce, včetně vzdálenosti k odbočce, šipky s manévrem nebo názvu ulice, do které budete odbočovat. I takové informace je možné díky displeji Varia Vision zobrazit v zorném poli cyklisty.

AUTOMATICKÁ REGULACE
Varia Vision má vestavěný světelný senzor, který automaticky reguluje jas displeje podle okolních světelných podmínek a optimálně zajišťuje čitelnost dat za všech okolností.

ODOLNÝ S DLOUHOU VÝDRŽÍ
Odolná a vodotěsná konstrukce umožňuje použití displeje v jakémkoliv počasí. Na jedno nabití je vestavěný akumulátor schopen udržet displej zapnutý nepřetržitě po dobu až 8 hodin.

DOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ
Varia Vision displej se dá ovládat pomocí dotykového panelu, který je přizpůsobený i pro ovládání v rukavicích nebo v deštivém počasí. Přepínání jednotlivých stránek displeje během jízdy je tak velmi intuitivní a jednoduché.

—————

Zpět