04.02.2014 07:30

ISAF SAILING WORLD CUP - závod v Miami

V Miami na Floridě skončil první letošní světový pohár olympijských lodních tříd. Z našich závodníků zde měla startovat původně Markéta Audyová, ta se ale nakonec rozhodla zůstat v Austrálii a startovala s Martinem Trčkou na mistrovství světa Melges 24. A jak to celé dopadlo?
Ve třídě 470 muži po dlouhé době nevyhrál Mathew Belcher. Toho totiž na druhé místo odsunuli Francouzi Sofian Bouvet a Jeremie Mion. Ve třídě 470 ženy startovalo pouze 10 lodí, ale z 9 zemí. V této třídě zvítězily Sophie Weguelin a Eilidh McIntyre z Velké Británie. Skify 49er ovládli Dánové Jonas Warrer a Peter Lang a ženské 49er FX Francouzky Sarah Steyaert a Julie Bossard. Britskou medailovou žeň doplnil Finnař Giles Scott, který porazil všech dalších 35 soupeřů. Lasery ovládl Tonci Stipanović z Chorvatska, který porazil i legendárního Roberta Scheidta. Mezi ženami na Radialech znovu kralovala domácí Američanka Paige Railey. WIndsurfy  RS:X ovládli Byron Kokalanis z Řecka a Bryony Shaw z Velké Británie. V mixech na katamaránech Nacra 17 celkem překvapivě zvítězila posádka z Itálie, Vittorio Bissaro a Silvia Sicouri.
V paralympijské třídě 2.4 Metre vyhrála další Britka Megane Pascoe.

Další světový pohár olympijských lodních tříd na Mallorce už pro nás bude mnohem zajímavější, protože se v něm představí hned celá řada našich závodníků, kterým pak společně budeme moci držet palce a sledovat jejich výkony.

------

29.01.2014

V Miami na Floridě byl odstartován světový pohár olympijských a paralympijských lodních tříd. Český jachting zde měl mít původně zastoupení v podání Markéty Audyové, která je na startovní listině. Ta ale nakonec dala přednost mistrovství světa Melges 24 v Austrálii.


Průběžné výsledky po prvním dnu najdete ZDE.

—————

Zpět