02.04.2014 14:50

JACK LINK'S - proteiny, které vám budou chutnat

Výživu, doplňky stravy a hlavně proteiny řeší do detailů všichni sportovci, kteří chtějí svaly, ale zároveň i to nejlepší pro svůj organismus. Jak jíst před tréninkem, co doplnit během fyzické zátěže a čím zregenerovat vyčerpané svaly po fyzické zátěži? Vedle nejrůznějších doplňků stravy máte možnost dát si „opravdové“ jídlo v podobě sušeného masa Jack Link´s Beef Jerky. Je navíc velmi pravděpodobné, že si na těchto vysoce kvalitních plátcích či kouscích masa skutečně pochutnáte. Vzali jsme několik vzorků na tréninkovou plavbu na moře a výrobky jsou nejen energeticky vydatné, ale opravdu velmi chutné. Navíc je lze s úspěchem pozřít i v náročných povětrnostních podmínkách, kdy na vaření nemáte ani pomyšlení. V těchto chvílích se nejčastěji podávají sladké tyčky, ale ty se rychle přejí a sladké za chvíli nemůžete ani vidět. Jack Link`s pak přijde opravdu vhod.

Vysokým obsahem bílkovin je Jack Link´s Beef Jerky charakteristický – ve 100 g jich je až 46 g. Není se čemu divit, protože libové maso je považováno za nejlepší přirozený zdroj proteinů. Bílkoviny živočišného původu jsou ideální pro tvorbu svalové hmoty, zajišťují správnou funkci svalů a obsahují všechny potřebné esenciální aminokyseliny, které si tělo samo nedokáže vytvořit. Pro sportovce je taky důležitá rychlost doplnění bílkovin a jejich lehká stravitelnost. Pokud je jedí před tréninkem, nesmí zatěžovat žaludek, a po tréninku musí být rychle využity vyčerpanými svaly, regenerovat je a budovat.
Zatímco optimální příjem bílkovin pro normálního člověka je 0,7-1 g na kg tělesné hmotnosti, pro nárůst svalové hmoty a dobrou regeneraci sportovců se doporučuje více než dvojnásobek. To by znamenalo sníst denně více než kilo masa, což logicky není pro zažívání vhodné. Jack Link´s Beef Jerky nabízí lákavou alternativu. Kromě vysoké výživové hodnoty jde navíc o špičkovou kvalitu: na 100 g Beef Jerky se spotřebuje 260 g 100% prémiového hovězího steaku, na 100 g Chicken Bites zase 180 g vysoce kvalitních kuřecích prsou.

Jachtaře, ale i všechny, kteří dbají o vyváženou stravu, si získá Jack Link´s Beef Jerky nejen vysokým podílem proteinů. Maso Jack Link´s obsahuje minimální množství tuků (3 %), má nízký obsah sacharidů i nízkou kalorickou hodnotu. Kdo ho ochutnal, tak ví, že je syté a plně uspokojí pocit hladu. Praktické balení v sáčcích 25 g nebo 75 g dovoluje vzít si rychlý zdroj energie s sebou přímo na palubu.
Nehledě na „odbornou“ funkční stránku sušeného masa, Jack Link´s Beef Jerky potěší i tím, že jednoduše dobře chutná. K dispozici na českém trhu je tato americká jednička v několika chuťových variantách: hovězí plátky Beef Jerky Original a Beef Jerky Sweet and Hot, kuřecí kousky Chicken Bites Flamin Buffalo, hovězí kousky Beef Steak Bites Teriyaki a krůtí pochoutka Jack Link’s Turkey Snack.

www.jack-links.cz

—————

Zpět


JACK LINK'S

/album/jack-links/a04013696323c8058fd027cc1abec9a6f-jpg/

—————

/album/jack-links/beef-jerky-peppered-75g-100dpi-jpg/

——————————