15.08.2014 07:42

LASER RADIAL - Eurocup Dziwnówa

Většina členů SCM Laser týmu (Tereza Šamšulová, David Bezděk, Radek Sopoušek – všichni L 4,7 a Jean-B.Janča LaR) se po regatě ve Warnemünde přesunula na závod série EC do polského Dziwnówa, který se konal ve dnech 11. - 13. 7. ve zcela nově vystavěné krásné marině. K výpravě se připojil člen SCM Benjamin Přikryl (L 4,7) a opět se zúčastnili Jan a Marie Ptáčníkovi (L 4,7), připojil se ještě Petr Sovadina (L 4,7). Na regatu se sjelo celkem 77 závodníků v L 4,7 a 64 závodníků v Lar. Druhý den po příjezdu proběhl trénink na otevřeném moři za slunného počasí o síle větru 6-7.5 m/s a vlnách o výšce 0,8-1,2 m, aby se všichni seznámili s místními podmínkami.

Do ranních hodin prvního dne závodu se počasí pokazilo, ochladilo se, vítr ze severovýchodu zesílil na 9-10 m/s, v nárazech až 13m/s, vlny dosahovali  1,5-2,5 m výšky. Podmínky byly pro mnohé velmi  těžké a někteří  vynechali 2.a 3. rozjížďku tohoto prvního dne závodu, druhý den bylo stále chladné nevlídné počasí, vítr ze severoseverovýchodu zeslábl na 6,5- 8,2 m/s, vlny zůstaly stále vysoké odjeli se opět 3 rozjížďky, třetí závěrečný den regaty se počasí umoudřilo, vysvitlo slunce, vítr se otočil a přišel z jihozápadu o síle 5-6,5 m/s, vlny se pohybovaly do výšky max. 1m, v závěru se podmínky ještě zmírnili, odjely se 2 rozjížďky, celkem tedy závodníci absolvovali 8 rozjížděk.

V této regatě na rozdíl od předchozího závodu se velice dařilo chlapecké části výpravy, absolutorium za svůj  vynikající výkon zasluhuje David Bezděk, který skončil v regatě na celkovém  8. místě, výborným  umístěním se blýskl  na celkovém 23. místě Radek Sopoušek, i výkon Benjamina Přikryla (47. místo) a Honzy Ptáčníka (49. místo) je dobrým příslibem do budoucna, vzhledem k podmínkám, ve kterých se závod odehrál.  Solidní výkon podal v Lar i Jean-B.Janča, který v těchto drsných podmínkách nevynechal žádnou z rozjížděk a skončil na slušném 40. místě. Pro Terezu Šamšulovou (50. místo), Petra Sovadinu (71. místo) a Marii Ptáčníkovou (76. místo) byl tento závod nad jejich momentální fyzické možnosti, ale velmi dobrou zkušeností.

Je nutné pochválit všechny členy českého týmu za jejich houževnatost, odvahu a vzornou reprezentaci i na této regatě.
Mají mé poděkování za dobrou spolupráci a zodpovědný přístup.
Trenér SCM Laser Michal Smolař 

—————

Zpět