13.08.2014 17:19

LASER RADIAL - Eurocup Warnemünde

Ve dnech 5. - 8. 7. se členové týmu SCM Laser (v  L 4,7 David Bezděk, Radek Sopoušek, Tereza Šamšulová a v LaR Jakub Halouzka, Jiří Halouzka, Jean-B. Janča a Martina Bezděková) zúčastnili závodu EC v německém Warnemünde, který je každoročně součástí regaty Warnemünde Woche. Regata probíhala na dvou okruzích Alfa pro L 4,7 s účastí 56 chlapců a 38 dívek a Bravo pro LAR s účastí 52 mužů a 31 žen.  Závod byl ovlivněn velmi proměnlivým počasím, jelo se ve větru od 3.5 do 7 m/s , ve vlnách od 0,5 do 1,5 m, za deště i slunného počasí. Na okruhu Alfa (L 4,7) měla závodní komise velké problémy s kotvením startovní lodi, čekalo se jeden den až 2,5 hodiny ve vlnách na první startovní znamení a naopak poslední den závodu promeškala ZK na tomto okruhu velmi dobrý vítr neustálým přestavováním bójí, až se poslední rozjížďka odjela v naprosto neregulérních podmínkách, se zkrácením na návětrné bóji a ve větru, který se otočil o téměř 120°. Tato skutečnost připravila dosud skvěle jedoucí Terezu Šamšulovou o průběžné 3. místo, kdy nakonec i tak skončila na celkovém vynikajícím 6. místě a ve své kategorii suverénně zvítězila, za což zasluhuje veliké uznání. Její výkon byl excelentní. Ostatní členové SCM týmu zaslouží pochvalu za svůj přístup a bojovnost, bohužel svým umístěním v této regatě nesplnili očekávání (35. Radek Sopoušek, 39. David Bezděk). Závodu se zúčastnili a k týmu SCM se přidali Jan Ptáčník (celkově 46.) a Marie Ptáčníková (celkově 34.), pro které byla tato regata dobrou zahraniční zkušeností.

Na okruhu Bravo (LAR) probíhal závod s poněkud schopnějšími členy ZK, nedocházelo zde k dramatickým časovým prodlevám, závod probíhal standardně. Rovněž zde se čeští závodníci v konkurenci neztratili, členové SCM týmu se umístili na kvalitních místech. Veliké uznání za svůj výkon zaslouží celkové 14. místo Jakuba Halouzky, který v kategorii U19 obsadil vynikající 2. místo, velmi dobrý výkon podal Jean-B. Janča (24. místo) v kategorii U19 pak výborné 6. místo, solidní bylo též umístění Jiřího Halouzky (21. místo).  V ženách dosáhla skvělého umístění a zasluhuje také veliké uznání Martina Bezděková, která obsadila celkové 12. místo a v kategorii U21 4. místo.
Kvalitní výkony českého SCM týmu podtrhla v této regatě svým špičkovým výsledkem – celkovým vítězstvím v LAR naše reprezentantka a olympionička Veronika Fenclová-Kozelská. Závěrem chci všem členům SCM týmu Laser a ostatním, kteří na této regatě reprezentovali české barvy, velice poděkovat za výborné výsledky a skvělou spolupráci.

Autor: trenér SCM Laser Michal Smolař  

—————

Zpět