27.06.2017 20:38

LETNÍ OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE MÍŘÍ DO FINÁLE

Třetí den jachtařské regaty začal čekáním na vítr, který ale v poledne naskočil a připravil mladým jachtařům výborné podmínky. Závodníci třídy Optimist zvládli čtyři rozjížďky, třída RS Feva potom přidala další tři rozjížďky. Mezi chlapci na Optimistech se souboj o vítězství odehrává mezi Lukášem Wehrenbergem z Prahy a Tomášem Mlejnkem z Pardubického kraje, který byl dnes úspěšnější a po škrtání dvou nejhorších výsledků o pouhý bod těsně vede. Za nimi je o 6 bodů zpět na třetím místě Petr Hála ze Zlínského kraje. Mezi dívkami drží prvenství Markéta Kališová z Jihomoravského kraje, druhá zůstává Klára Himmelová ze Středočeského kraje a třetí Kristýna Piňosová z Olomouckého kraje.
Třídu RS Feva dnes zcela ovládla plzeňská posádka Jakub Dobrý a Tereza Dobrá, která zvítězila ve všech třech rozjížďkách a v čele má náskok již 9 bodů. Nedařilo se pražské posádce Vojtěch Brož a Matouš Hlaváček, která klesla na třetí místo za jihomoravský tým Petr Tupý a Dan Viščor.

Nic však ještě není rozhodnuto, zítřejší finálové jízdy mohou pořadím ve všech třídách ještě zamíchat. Za finálovou rozjížďku bude totiž dvojnásobný počet bodů a nelze ji škrtnout. Finálové jízdy začínají zítra v 11 hodin. 

—————

Zpět