03.02.2014 07:30

MELGES 24 - mistrovství světa

Ještě před dnešním finálovým dnem mohl tým Blu Moon slavit titul mistrů světa. Ital Flavio Favini se švýcarskou posádkou se stal již podruhé světovým šampiónem. Očekávaná bitva o stříbrnou příčku se ale nekonala, protože včera nefoukalo a závod byl ukončen. Druhé místo tak obsadil Harry Melges a posádka lodě Star z USA a třetí místo s jednobodovou ztrátou vybojoval loňský mistr světa třídy Moth Bora Gulari.

Posádce Kleine Rainbow Benta Dietricha s taktikem Martinem Trčkou a Markétou Audyovou patří pěkné 13. místo. 

1   21 BLU MOON Flavio Favini 28.0 SUI825
2   17 STAR Harry Melges 36.0 USA841
3   27 WEST MARINE RIGGING/ Bora Gulari 37.0 USA820

------

02.02.2014

Dnes byly na mistrovství světa lodní třídy Melges 24 v Geelong v Austrálii odjety další 2. rozjížďky. Bent Dietrich s Martinem Trčkou a Markétou Audyovou si stále drží pěkné 13. místo. Dojezdy 2 a 3 měl dnes stále vedoucí tým na lodi Blu Moon, Flavia Faviniho. Na 2. místě se drží Harry Melges s lodí Star, ale k výměně pozic došlo na 3. a 4. místě. Na pomyslnou bednu totiž poskočil Bora Gulari s týmem West Marine Rigging. Zítra je poslední den závodu a dá se očekávat velká bitva o stříbrnou příčku.

------

01.02.2014

Třetím dnem pokračovalo mistrovství světa lodní třídy Melges 24. Do čela flotily se dostala posádka lodě Blu Moon s kormidelníkem Flavio Favinim. Na druhé místo naopak spadl Harry Melges s posádkou lodě Star. Ten předčasně odstartoval, ale ztrátu nakonec dohnal. Roztrhl ale genakr a zapsal si nejhorší rozjížďku, kterou zatím škrtá. Na třetím místě je zatím Chris Larson a posádka lodě Cavillino & McLube.

Stabilní výsledky předvádí posádka Kleine Rainbow s Martinem Trčkou a Markétou Audyovou. Ti škrtli nevydařený úvod a posunuli se již na 13. místo.

------

30.01.2014

V Corio Bay v Geelong v Austrálii bylo včera zahájeno mistrovství světa lodní třídy Melges 24. První den jasně ovládly posádky ze severní Ameriky. V čele závodu je totiž kanadská posádka Chrise Larsona, Cavallino & McLube, před týmy z USA Star Harry Melgese a Monsoon Bruce Ayerse.
Larson je mistrem světa z roku 2009 a má výborně sladěnou posádku, včetně pětinásobného olympionika a člena Emirates Team New Zealand teamu Richarda Clarka, který se stará o taktiku.

Nás pochopitelně nejvíce zajímalo umístění Benta Dietricha na lodi Kleine Rainbow, kde v roli taktika jede Martin Trčka a také Markéta Audyová. Tato posádka je zatím na 17. místě s rozjížďkami 23, 14, 12.

iRegata.cz - novinky ze světa závodního jachtingu.

—————

Zpět