01.09.2013 21:10

DEVOTI ONE -Mistrovství ČR

 

Během prodlouženého víkendu od 30.8 - 1.9.2013 proběhlo v přátelském prostředí jachetního klubu YC MULDA (Kemp Jestřábí 1) Mistrovství Republiky ve třídě Devoti One, kterého se zúčastnilo 14 českých jachtařů a 4 zahraniční. Během pátečního bezvětrného počasí se sice jediný pokus o ujetí rozjížďky nezdařil, nicméně následující dny byly příznivější. Páteční večer zpříjemnilo pohoštění a pivo pro závodníky v ceně startovného.

V sobotu se připojila třída RS700 se svým pohárovým závodem a po 12-té hodině dorazil i objednaný vítr. Během sobotního odpoledne byly v sílícím větru ujety celkem 3 rozjížďky ve třídě Devoti One a 4 rozjížďky ujela třída RS700. Poslední rozjížďka byla už jeta v poryvech okolo 10 m/s, a tak o koupání nebyla nouze ani při návratu na břeh. Sobotu závodníkům zpestřilo pohoštění formou grilování naloženého masa a sýrů. Po sobotě se na čele závodů usadili:

ve třídě D1:

 1. Petr Fiala
 2. Marek Bachtík
 3. Eberhard Bieberitz

 ve třídě RS700:

 1. Milan Hájek
 2. David Křížek
 3. Jan Myslík

Neděle byla zpočátku rozpačitá po nočním přechodu fronty, nicméně po jedné hodině se směr i síla větru umoudřily natolik, že bylo možné startovat proti větru západních směrů o síle 5-8m/s, a stihly se tak do tří hodin ujet další dvě rozjížďky. Nakonec tedy na prvních třech místech:

D1 – 18 závodníků

 1. Petr Fiala
 2. Marek Bachtík
 3. Eberhard Bieberitz

RS700 – 10 závodníků

 1. Milan Hájek
 2. David Křížek
 3. Václav Huk

Za ujeté rozjížďky a hladký průběh závodů patří dík nejen jachetnímu klubu YC MULDA, rozhodčím Radimu Vašíkovi a Richardu Waisserovi, ale i patronům jednotlivých lodních tříd Jurovi Kališovi a Honzovi Myslíkovi. Dále Martině Barnetové za opět úžasné fotografie. A v neposlední řadě sponzorům, v jejichž řadách nechyběly jména jako HARKEN, Devoti Sailing, CompoTech, Vella za jejichž pomoc děkujeme.

Kompletní výsledky viz.: https://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=131115&sezona=2013

—————

Zpět