19.03.2014 07:29

OPEN 60 - Alex Thomson

Úspěšný oceánský jachtař Alex Thomson prohlásil, že by svoji populární “procházku po stěžni” nerad opakoval. Bylo to sice úžasné, ale také velmi nebezpečné. Alex oblečen ve stylovém obleku Hugo Boss běžel po 100 stop dlouhém stěžni nakloněné lodi Open 60. Pak v plné rychlosti skočil z výšky 15 metrů do moře. Video doslova obletělo svět a stalo se hitem internetu. Po jedné hodině vidělo Alexovo akci čtvrt milionu diváků. To je dvojnásobek lidí, které shlédli jeho první divoký kousek “procházku po kýlu.”

Alex Thomson oznámil svůj záměr společnosti Hugo Boss, která jej podporuje již od roku 2003 a ti se toho ihned chopili. Alex tvrdě trénoval v potápěčském centru v Southamptonu. Na vlastní akci ve Španělsku bylo připraveno 25 kameramanů, jachtaři, lékaři i helikoptéra.
Nejprve zkoušel běžet po hlavní plachtě. Na to otestoval několik párů bot, aby co nejméně prokluzovaly. V náklonu lodě 40° to bylo složité, ale s náklonem 45° to bylo mnohem snazší. Nakonec vyběhnutí trvalo 16 sekund, ale pak přišel poryv a loď šla do spin-outu. Naštěstí se Alex stačil zajistit ke stěžni. Pak se přesunul k uměle vytvořenému úchytu na vrcholu stěžně. Špička je totiž bez vantů a tak byla vytvořena umělá opora.  Následoval skok z 15ti metrů do chladného oceánu.
Nyní se Alex Thomson připravuje na další závod, kterým bude dvouposádkový Barcelona World Race kolem světa. Jeho spolujezdcem bude Pepe Ribas ze Španělska. Závod bude trvat 3 měsíce a pak už začne tvrdá příprava na Vendée Globe 2016. Alex by měl na svoji čtvrtou účast v nejprestižnějším offshore závodě kolem světa vyplout na nové lodi Hugo Boss.

—————

Zpět