23.01.2014 09:40

REKORD NA MAURICIUS - Lemonchois se blíží k rovníku

Thomas Coville bojuje v Atlantiku o překonání rekordu kolem světa, který drží Francis Joyon na trimaranu Idec. Ve stejný den jako Coville vyplul na rekordní trať také Lionel Lemonchois. Ten se ovšem snaží o překonání rekordu z Francie na ostrov Mauricius.
Zatímco Thomas Coville zaostává za rekordem 94 mil, Lionel Lemonchois na 80 stop dlouhém trimaranu Prince de Bretagne získal naopak náskok celých 378 mil. Navíc jede ideálním kurzem ve stabilním větru o síle 30 uzlů.

Pozici trimaranu Prince de Bretagne můžete sledovat ZDE.

------

17.01.2014

Dnes v poledne se na moře vydá vítěz transatlantického závodu Route du Rhum Lionel Lemonchois. Ten se na svém 80 stop dlouhém trimaranu Prince de Bretagne pokusí překonat rekord z Lorientu kolem mysu Dobré naděje až na ostrov Mauricius v Indickém oceánu.


Původní rekord byl ustanoven Francis Joyonem, který na svém trimaranu Idec zvládl tuto trať za 26 dnů 44 minut a 29 sekund.
Lemonchois bere pokus o rekord jako trénink na podzimní Route du Rhum. Dnes má ale jednu z posledních šancí na start. Dle předpovědi by měl vítr u Cap Finisterre zesílit až na 45-50 uzlů, ale na úrovni Portugalska by měl naskočit do pasátu, který jej odnese až k rovníku. Odkládání startu již není možné, kvůli hrozícím cyklónům v Indickém oceánu.
iRegata - novinky ze světa jachtingu

—————

Zpět