07.10.2014 07:31

ROLEX MIDDLE SEA RACE - tým Benemedo

Společnost Benemedo oznánila, že se její jachtařský tým Benemedo Sailing postaví 18. října na start 35. ročníku slavného závodu Rolex Middle Sea Race (RMSR). Kapitánem posádky bude opět Jan Hirnšal, který dovedl tým Benemedo v uplynulých dvou letech k vítezství v České námořní rallye, nejslavnější české regatě na moři. Jan, kamarády zvaný Johan, zároveň spojí své jméno se značkou Vitella, jež patří do portfólia dermatologických přípravků Benemedo. Jan Johan Hirnšal se stane tváří ochranné vitamínové masti Vitella Extreme chránící pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy. To ocení mimo jiné všichni jachtaři, kteří při sportu extrémně namáhají kůži na rukou třením o lana a rovněž potřebují chránit obličej při bičování větrem a vodou.

„Jachting byl původně koníčkem majitelů a managementu, ale časem si ho oblíbili i zaměstnanci,“ říká John McGlynn personální poradce a spolumajitel společnosti Benemedo. „Využíváme ho pro stmelování kolektivu v rámci školení zaměstnanců, protože na lodi je dobře vidět, zda vám to společně klape či nikoli. Máte-li úspěšně spolupracovat, musíte se naučit táhnout za jeden provaz,“ tvrdí McGlynn.
Trať 606 nm (1122 km) dlouhého závodu Rolex Middle Sea Race vede proti směru hodinových ručiček z maltské Vallety na sever k východnímu pobřeží Sicílie, projíždí Messinskou úžinou, kde lze v noci vidět Etnu chrlit popel a lávu, míjí levobokem Liparské ostrovy s další aktivní sopkou Stromboli a míří na západ k Egadským ostrovům, kde projíždí mezi ostrovy Marettimo a Favignana a vede dále na jih levobokem kolem ostrova Pantelleria až k nejjižnějšímu otočnému bodu, který tvoří ostrov Lampedusa, odkud už posádky míří zpět do cíle v přístavu Marsamxett na Maltě.
Rolex Middle Sea Race je považován za skutečnou výzvu a klade na kapitány i posádky velké fyzické a psychické nároky. Uspějí jen ti nejlepší, a proto je třeba být v dobré kondici. Jachtaři se musí vyrovnat s proměnlivými a náročnými podmínkami a velkou konkurencí. Počet jachtařských týmu se totiž každoročně zvyšuje a letos se předpokládá účast více než 120 lodí, což je dáno mimo jiné stále lepší organizací a také účastí prestižního sponzora, značky Rolex. Závod sice patří k nejnáročnějším, zároveň má ovšem pověst jednoho z nejkrásnějších, nabízí totiž skutečně bezkonkurenční přírodní scenérie.
V minulosti Českou republiku úspěšně reprezentoval na Rolex Middle Sea Race jachtařský tým Tři sestry spojený se stejnojmennou hudební skupinou - letos se sice na startu závodu pravděpodobně neobjeví, ale přihlášen již je i druhý český tým Cassiopeia Hebe IV s kapitánem Zdeňkem Jakoubkem. Tým Benemedo Sailing tvoří zaměstnanci Benemedo doplnění o přátele a kamarády, kterým jachting rovněž učaroval. Firma, kapitán i většina posádky sídlí na Zbraslavi, a proto tým používá jméno této pražské čtvrti i jako svůj vítezný pokřik v cíli.Rekord RMSR drží loď Rambler, která v roce 2007 zdolala trať za necelé 2 dny – přesně za 1 den, 23 hodin, 55 minut a 3 sekundy. Benemedo Sailing, která startuje v kategorii ORC 3, očekává dojezd do cíle zhruba po 4,5 až 5 dnech od startu. Příznivci mohou sledovat vývoj závodu a pozici lodí on-line na webu

—————

Zpět