28.12.2013 19:00

ROLEX SYDNEY HOBART YACHT RACE - Wild Oats XI opět vítězí

Rolex Sydney Hobart Yacht Race má svého vítěze. Posedmé v řadě se jím stala favorizovaná loď Wild Oats XI. Za svým loňským rekordem ale posádka kapitána Marka Richardse výrazně zaostala. Letos uplula trať za 2 dny 6 hodin a 7 minut. Vloni to bylo téměř o půl dne rychleji. Wild Oats XI svým sedmým triumfem vyrovnala rekord v počtu vítězství, který doposud držela loď Morna/Kurrewa IV. Ta poprvé vyhrála již v roce 1946 a naposled o 14 roků později. Wild Oats XI ale ještě zdaleka nekončí a již v příštím roce může vstoupit do historie.


Na druhém místě doplula loď Perpetual LOYAL a třetí Ragamuffin. V současné době je v cíli 7 lodí. V handicapu IRC vede stále loď Veloce a v ORCi Wild Rose - Farr 43. Zatím 5 lodí ze závodu odstoupilo. Poslední lodi zbývá do cíle 380 námořních mil.

------

27. prosince 2013

Na trase ze Sydney do Hobrtu pokračuje velká bitva v 69. ročníku legendárního závodu. Většina z 94 lodí pluje na zadní vítr. Po úvodním vedení se do čela na několik hodin dostala loď Perpetual LOYAL, která zvolila východnější variantu plavby, a i když brzo zachytila příznivý vítr, západně od ní se do čela opět prodrala loď Wild Oats XI. Ta je nyní ve vedení s náskokem 13 námořních mil. Druhá jede Perpetual LOYAL a třetí Ragamuffin. Ten ztrácí na vedoucí pozici 20 mil. V celkovém hodnocení handicapu IRC vede loď z kategorie 2, Veloce. Jedná se o 13,7 m dlouhou plachetnici Elliot 44CR vyrobenou v Číně. Handicap ORCi vede také loď z 2. kategorie, Minerva DK43.

Vedoucí lodi Wild Oats XI, Roberta Oatleye, zbývá do cíle 230 námořních mil. To je ale při rychlosti 8,5 uzlu ještě poměrně daleko. Vloni touto dobou byla tato super jachta pouhých 40 mil od cíle. 

------

26. prosince 2013

V australské Sydney byl odstartován další ročník legendárního závodu námořních jachet, Rolex Sydney Hobart Yacht Race. Na startu se letos sešlo 94 lodí, které zamířily na náročnou plavbu do Hobartu v Tasmánii. Start se perfektně vydařil velkým lodím, které i přes svoji velikost předvedly skvělé manévry. Plachetnice rychle opustily záliv v Sydney a Heads a zamířily na otevřené moře. V čele je dle očekávání favorit závodu, maxi jachta Wild Oats XI. Pole je velmi vyrovnané a všechny maxi jachty jedou jen asi v rozmezí 3 mil. Druhá je nyní Perpetual LOYAL a třetí Beau Geste. V handicapu IRC vede loď Giacoma a v ORC Victoire.


Letošní ročník nahrává velkým lodím, které by měly do cíle doplout již zítra. Pomalejší zbytek pole ale čeká silná bouře o větru nad 50 uzlů.

Pozice lodí můžete sledovat ZDE.
 

—————

Zpět


ROLEX SYDNEY HOBART YACHT RACE

/album/rolex-sydney-hobart-yacht-race/logo-rshyr-jpg/

——————————