11.04.2014 07:30

RS FEVA - soustředění Slovinsko

Na přelomu března a dubna se čtyři brněnské a jedna pražská RS Feva posádky, jejich coach Ondřej Labuda, dva závodníci na RS Vareo a tři na RS 700 zúčastnili jarního soustředění ve slovinské Izole. Byť předpověď slibovala dokonalé bezvětří, tak se každý den nastartovala termika s rychlostí větru od 2 do 5 m/s, což připravilo téměř ideální podmínky pro předsezónní soustředění.

Krátká zpráva od samotných účastníků:
"Naše dny probíhaly vesměs podobně – ranní rozcvička, procházka městem, zmrzlina, oběd, a hurá na vodu! Celé odpoledne jsme strávili na vodě pilováním našich réček a halz, jízdou ve vlnách (když přifouklo) a kontaktním jachtingem. Pan trenér nám to všechno natočil a náležitě ohodnotil. Potom při večerní videoteorii přehrál a opět nelenil okomentovat každý náš pohyb. Většinou kritizoval, občas i něco pochválil, při ukázce čtvrtého pokusu jedné nejmenované lodě o otočení návětrné bójky, dokonce vypadal, že se rozbrečí. Smíchem. Asi. Problematické věci a manévry jsme trénovali, aby se nám při závodě pokud možno nestalo nic nedobrého. Na poslední den nám předpověď vycházela vstříc nejvíce a tak jsme rychle vstali, bez rozcvičky utíkali k lodím a vyjeli. Ani předpovědi ovšem nejsou dokonalé, a tak jsme se vrátili, všechno sbalili a vyrazili domů.
Jménem všech Feváků můžu říci, že jsme si to náramně užili, hodně se toho naučili a dobře najedli, čímž chceme také poděkovat našemu trenérovi a panu kuchařovi a co nejdříve chceme opět vyrazit na moře!"

—————

Zpět