31.01.2014 07:43

SPINDRIFT RACING - příprava na sezónu

S novým předsezónním prohlášením přišel tým Spindrift. Ten nejprve oznámil nové partnerství na 3 roky s bankou Mirabaut a hodinářskou společností Zenith. Tato nová časomíra má střežit jejich další rekordní pokusy s největším trimaranem světa.
Spindrift Racing v čele s Donou Bertarelli a Yannem Guichardem mají za sebou celou řadu skvělých výsledků a rekordů. Ale ani v letošním roce si nekladou malé cíle. Dona bude opět závodit na katamaránu D35 Ladycat o Vulcain Trophy. Nás ale zajímá především obří trimaran Spindrift 2. Ten byl převezen do loděnice v Lorientu, kde bude až do dubna, aby se něm udělaly nezbytné úpravy, mimo jiné i pro sólové plavby. V červenci a srpnu bude Spindrift 2 připraven v New Yorku na start o překonání transatlantického rekordu k Point Lizard a také 24 hodinového rekordu v naplutých mílích. Oba rekordy drží stejná loď, která se dříve plavila pod názvem Banque Populaire V. Atlantik v srpnu 2009 přeplula pod vedením kapitána Pascala Biddegory za 3 dny 15 hodin 25 minut a 48 sekund, průměrnou rychlostí 32,94 uzlů. Během této plavby byl překonán i rekord za 24 hodin, který činí 908 námořních mil průměrnou rychlostí 37,84 uzlů.

2. listopadu má Spindrift 2 s Yannem Guichardem odstartovat v královském transatlantickém závodě Route du Rhum. Letošní ročník bude nabitý obřími trimarany, ale Spindrift 2 se svojí délkou 40 metrů zde bude suverénně největší. Uvidíme zda bude také první v cíli.

iRegata.cz - nadále pro vás budeme sledovat Spindrift 2 a jeho pokusy o rekordní plavby

—————

Zpět