26.05.2014 07:29

TROFEO DE VELA CONDE DE GODO - vítězství Tří Sester

Poslední den závodu Trofeo de Vela Conde de Godo se již neodjela žádná rozjížďka a tak Tři Sestry Sailing Team mohl rovnou slavit. Jednoznačné 1. místo a velké naděje před blížícím se mistrovstvím Evropy ORC. 2. místo obsadila lodˇ Comet@ a 3. Airlane.

------

25.05.2014

Posádka Tři Sestry Sailing Team prošla vážením lodě i posádky a přeměřením plachet bez problémů. Včera byly na programu 3 rozjížďky. Ta první byla odjeta v silném větru nad 20 uzlů, který v průběhu dne slábl na 14, resp. 12 uzlů. Postupně se zklidnily i vlny. Posádka volila skvěle taktiku. První stoupačky byly vždy napínavé, ale ve druhém kole tým nenechal již nikdy nic náhodě a svým soupeřům ujel a suverénně vyhrál všechny 3 rozjížďky.

Tři Sestry Sailing Team v Barceloně

------

24.05.2014

V Barceloně se jede Trofeo de Vela Conde de Godo. Pro tým Tři Sestry je to další přípravný závod na mistrovství Evropy a světa. Tým závodí ve skupině 21 lodí z 5ti zemí. V úvodní rozjížďce přifouklo až na 20 uzlů a posádka dokázala vyhrát s náskokem 44 vteřin před Comet@ (Vroljik 37). Nasledovali soupeři ze stupňů vítězů z Palmavely, Fyord a Airlan. Druhá rozjížďka byla zrušena kvůli velké změně směru větru.
Posádka se těšila do přístavu na úvodní party, ale plány jim zhatila měřičská komise, která kromě vážení lodě nařídila i náklonové testy. Proměření bylo v pořádku a Tří Sestry jsou v čele závodu.

Tři Sestry Sailing Team

—————

Zpět