17.12.2013 10:38

VOLVO OCEAN RACE - výběr závodníků pro Dongfeng team

V čínském přístavu Sanya v marině Serenity byl zahájen výběr domácích jachtařů pro Volvo Ocean Race. Už to nebude jako dříve, aby Číňané byli jen v menšině, nebo dokonce nebili v posádce vůbec. Nyní se pracuje na tvrdém tréninku a tým Dongfeng má rozhodně z koho vybírat.


Město Sanya bylo zastávkou Volvo Ocean Race 2011-12 a bude tomu tak i v ročníku 2014-15. Zároveň se místní přístav Serenity Marina stal základnou Dongfeng Race Teamu. A to nejen pro výběr rekrutů, ale od února zde bude probíhat trénink skutečného týmu pro příští Volvo Ocean Race.

První výběr čínských jachtařů odstartoval již včera. Na starost jej má společnost OC Sport, která se např. podílela i na výběru jachtařů pro tým Artemis. Ředitelem této skupiny je Bruno Dubois. Do prvního kola je přihlášeno 20 domácích jachtařů, kteří budou postupně testováni a vystavováni stresovým situacím.
Členem výběrové komise je i čínský jachtař Guo Chuan, který jako první Číňan dokončil Volvo Ocean Race. Bylo to v roli novináře v týmu Green Dragon v letech 2008-09. Guo také absolvoval Clipper Round the World v roce 2006 a dokonce i MiniTransat v roce 2011. Je také první z jeho země, který obeplul sólo non-stop kolem Zeměkoule.
Ve výběru jsou zatím jachtaři především z okruhových tříd, jako jsou 420, 29er a 49er, Finn, Laser, případně 470 a Extreme 40. Uvidíme, zda se do skupiny přidá i Teng Jianghe, který jel jako trimmer v minulém ročníku Volvo Ocean Race na lodi Team Sanya.

—————

Zpět